Rossi dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního výsledku s Ducati

Valentino Rossi nestál letos na startovním roštu nikdy výš, než bude stát v neděli v Brně. Přesto to důvod k oslavám není.
Rossi dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního výsledku s Ducati

Rossi obsadil v brněnské kvalifikaci šestou pozici. Další zrychlení se mu podařilo díky změně nastavení přední části motorky a úpravy pozice na stroji. V dopoledním tréninku se mu na mokru dařilo ještě lépe, byl třetí.

"Zatím je to dobrý víkend, i když nic zázračného, pořád jsem jenom šestý," připomněl. "Nicméně je to moje nejlepší kvalifikační pozice sezóny s Ducati, navíc se mi takhle lépe řídí, hlavně při brzdění a v nájezdu do zatáček."

"Během zítřejšího warm-upu se pokusíme ještě vylepšit přilnavost zadní části v prvních dvou sektorech, v těch ztrácím většinu času. V druhé polovině trati ztrácím asi jen desetinu sekundy. Jsme rádi, protože jsme se naučili pár věcí a po úvodní fázi adaptace teď dokážeme s GP11.1 pracovat produktivnějším způsobem."

Nicky Hayden stále jezdí se starším šasi a v kvalifikaci se dlouho trápil. Pořád mu na výjezdech ze zatáček prokluzovalo zadní kolo a ztrácel hodně času. Změny v nastavení dlouho nepřinášely výsledky.

"Nakonec jsme 20 minut před koncem na něco přišli v oblasti světlé výšky," popisoval cestu za devátým místem. "Pak jsem mohl držet stopu a začít na to tlačit. Na konci jsem se dostal na čas 1:57. Dostat se do třetí řady samozřejmě není nic působivého, ale je to mnohem lepší, než jak to vypadalo. Snad nám zítra tento směr znovu pomůže."

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.