Rossi dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního výsledku s Ducati

Valentino Rossi nestál letos na startovním roštu nikdy výš, než bude stát v neděli v Brně. Přesto to důvod k oslavám není.
Rossi dosáhl svého nejlepšího kvalifikačního výsledku s Ducati

Rossi obsadil v brněnské kvalifikaci šestou pozici. Další zrychlení se mu podařilo díky změně nastavení přední části motorky a úpravy pozice na stroji. V dopoledním tréninku se mu na mokru dařilo ještě lépe, byl třetí.

"Zatím je to dobrý víkend, i když nic zázračného, pořád jsem jenom šestý," připomněl. "Nicméně je to moje nejlepší kvalifikační pozice sezóny s Ducati, navíc se mi takhle lépe řídí, hlavně při brzdění a v nájezdu do zatáček."

"Během zítřejšího warm-upu se pokusíme ještě vylepšit přilnavost zadní části v prvních dvou sektorech, v těch ztrácím většinu času. V druhé polovině trati ztrácím asi jen desetinu sekundy. Jsme rádi, protože jsme se naučili pár věcí a po úvodní fázi adaptace teď dokážeme s GP11.1 pracovat produktivnějším způsobem."

Nicky Hayden stále jezdí se starším šasi a v kvalifikaci se dlouho trápil. Pořád mu na výjezdech ze zatáček prokluzovalo zadní kolo a ztrácel hodně času. Změny v nastavení dlouho nepřinášely výsledky.

"Nakonec jsme 20 minut před koncem na něco přišli v oblasti světlé výšky," popisoval cestu za devátým místem. "Pak jsem mohl držet stopu a začít na to tlačit. Na konci jsem se dostal na čas 1:57. Dostat se do třetí řady samozřejmě není nic působivého, ale je to mnohem lepší, než jak to vypadalo. Snad nám zítra tento směr znovu pomůže."


21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz