Rossi: Je to mimořádný den v mém životě

Lorenzo: Dnes je hrdinou Valentino.

Fenomenální Ital Valentino Rossi z týmu Fiat Yamaha dnes dosáhl dalšího historického mezníku - sté výhry v mistrovství světa silničních motocyklů. Rossi společně se svým fanklubem nezklamal a opět si připravil něco originálního. Tentokrát Italovi fanoušci v čestném kole na trati rozhrnuli širokou plachtu mapující pomocí fotografií všechny Rossiho dosavadní výhry. Úspěch stáje korunoval druhým místem Španěl Jorge Lorenzo. Oba také vévodí celkové klasifikaci šampionátu.

"Pro mě je to skvělé," rozplýval se Rossi po závodě. "Jsem moc šťastný. Je to mimořádný den v mém životě, na který nikdy nezapomenu, protože získat sto vítězství je úžasné."

Rossi samozřejmě nezapomněl poděkovat svým mechanikům a technikům v čele s Jeremym Burgessem a samozřejmě také továrně Yamaha. "Musím poděkovat i rodině, přátelům a dalším blízkým lidem, kteří mi dodali hodně motivace," děkoval. "Jsem po Giacomovi Agostinim druhý jezdec v historii, kterému se podařilo dosáhnout stovky. Jsem moc šťastný, ale doufám, že mě ještě čekají další sezony, abych zvýšil svůj počet vítězství a mohl nadále bojovat s ostatními jezdci."

Za klíčové okamžiky označil sedminásobný mistr světa souboj s Lorenzem, kterého prý bylo těžké porazit, a předjetí Caseyho Stonera ve druhém kole závodu. "Jsem moc šťastný, protože to byl skvělý závod," řekl pro BBC. "Od prvního kola jsem se cítil dobře, tak jsem se rozhodl jet na maximum a snažit se získat náskok před ostatními."

Zatímco v trénincích a kvalifikaci měli někteří jezdci potíže s teplotou pneumatik, v dnešních podmínkách pracovaly gumy dobře. "Měl jsem dobrou rychlost, navíc se tu Yamaze tradičně daří," dodal Rossi na závěr.

Chválou na adresu týmového kolegy nešetřil ani Lorenzo, kterému se nepovedl start a při stíhací jízdě opotřeboval přední pneumatiku. "Dnes je hrdinou Valentino. Vyhrál sto závodů a toto číslo je neuvěřitelné," chválil Španěl. "Měl jsem docela obtížný závod. Na některých místech tratě jsme ztrácel několik desetin, především ve čtvrtém sektoru. Za celý víkend jsem tento problém nevyřešil tak, abych mohl bojovat s Valentinem. Snažil jsem se ho dnes dohnat, ale když mi začala odcházet přední pneumatika, řekl jsem si, že dnes je druhá pozice dobrá."

"Když se vám nepovede start, musíte být velmi opatrný, protože když chcete předjíždět jezdce v každé zatáčce, v prvním kole můžete vypadnout," vysvětlil Lorenzo pro BBC. "Předjel jsem několik jezdců a pak jsem chtěl snížit ztrátu na Valentina. Přibližoval jsem se, ale pak mi začala odcházet přední pneumatika."

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz