Rossi je v nominaci na prestižní cenu pro světového sportovce

Letos bude jubilejní desátý ročník Laureus World Sports Awards.
Valentino Rossi, úřadující mistr světa šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů a současný jezdec továrního týmu Fiat Yamahy je ve výběru šesti lidí, kteří se letos utkají o prestižní cenu v podobě ocenění pro světového sportovce roku, Laureus World Sports Awards.

Italský jezdec Valentino Rossi je v kategorii Sportovec roku nominován spolu Usainem Boltem z Jamajky, který v olympijském roce zvítězil v běžeckých disciplinách na 100m, 200m a 4x100m. Nechybí samozřejmě úřadující světový šampión F1 Lewis Hamilton, vítěz French Open, Wimbledonu a olympijského turnaje Rafael Nadal nebo osminásobný medailista z plaveckého bazénu Američan Michael Phelps. Šestici nejlepších doplnil fotbalista Manchester United Cristiano Ronaldo z Portugalska.

V případě osminásobného mistra světa to není jeho první nominace na ocenění v podobě Laureus World Sportsman of the Year. Už v roce 2006 získal ocenění za přínos motocyklovému sportu, ale samotnou cenu získal v předchozích letech napřiklad tenista Roger Federer, hvězda šampionátu F1 Michael Schumacher, ikona světové cyklistiky Lance Amstrong nebo americký golfista Tiger Woods.