Rossi, Marini a Uccio se zúčastnili dvanáctihodinovky v Bahrajnu

Valentino Rossi, Luca Marini a Alessio „Uccio“ Salucci se zúčastnili dvanáctihodinového závodu v Bahrainu.
Rossi, Marini a Uccio se zúčastnili dvanáctihodinovky v Bahrajnu

Devítinásobný motocyklový šampion Valentino Rossi se, jak známo, rád účastní i automobilových závodů. V minulosti už si několikrát vyzkoušel například rallye. V roce 2019 si Rossi zkusil i dvanáctihodinovku v Abu Dhabi. A letos ve dnech 7. až 9. ledna se zúčastnil závodu „Gulf 12 Hours“, který se tentokrát konal v Bahrajnu.

Valentino Rossi jel závod ve voze Ferrari 488 GT3 a za volantem se střídal se svým polovičním bratrem Marinim a také se svým asistentem „Ucciem“. Zmíněná posádka se kvalifikovala na osmé místo.

Valentino Rossi se stal vítězem rallye Monza

Valentino Rossi se stal vítězem rallye Monza

Rossimu se hned po startu závodu podařilo posunout se vpřed. Dobře si pak vedl i jeho bratr Luca Marini, který Rossiho později za volantem vystřídal. Po Marinim pak do vozu usedl „Uccio“.

V první polovině závodu ovšem Rossiho tým musel kvůli přejetí bílé čáry na výjezdu z boxu absolvovat trest v podobě průjezdu boxovou uličkou. Po šesti hodinách tedy byli Rossi, Marini a „Uccio“ na pátém místě s kolem ztráty na vedoucí posádku.

Po šesti hodinách závodu následovala plánovaná přestávka. Po přestávce se Rossiho posádce podařilo posunout ještě o jedno místo vpřed. Vůz do cíle závodu nakonec dovezl Luca Marini, který byl odmávnut na čtvrtém místě se dvěma koly ztráty na vítěze.

Vítězem závodu se stala posádka ve složení Isa Bin Abdulla Alkhalifa, Ben Barnicoat a Martin Kodric ve voze McLaren. Druhé místo vybojovala posádka v sestavě Roberto Pampinini, Mauro Calamia a Stefano Monaco, kteří jeli ve voze Porsche. Pódium zkompletovala trojice s vozem Mercedes-AMG GT3 v sestavě John Loggie, Christopher Froggatt a Callum Macleod.

Valentino Rossi, Luca Marini a Alessio „Uccio“ Salucci tedy se svým Ferrari dojeli celkově čtvrtí, v jejich kategorii (Pro-Am) jim ovšem patřilo třetí místo.

Zdroj: gpone.com, gulf12hours.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře