Rossi může chybět v posledních dvou GP sezony

Po víkendové Grand Prix na severu Španělska se Valentino Rossi nechal slyšet, že jeho problémy s ramenem můžou znamenat ukončení sezony už po šestnáctém závodu sezony v Austrálii.

Není to zlomenina nohy, kvůli níž chyběl ve čtyřech letošních Grand Prix, ale zranění ramene, které si v dubnu způsobil pádem při motokrosu a neustále mu působí problémy. Rossi chce závodit v dalších třech kolech šampionátu a potom se rozhodne, zda pojede v Estorilu a Valencii nebo raději zvolí operaci.

„Myslím, že se musíme pokusit závodit v dalších třech závodech,“ řekl novinářům na okruhu Motorland Aragón Valentino Rossi. „Bohužel je před námi Motoegi, což je pro rameno ta nejhorší dráha. Potom ale následuje Sepang a Austrálie, kde to musíme zkusit, zvlášť když už jsem v Sepangu na stejné motorce jezdil v době, kdy jsem byl v pořádku, takže bude zajímavé posoudit vliv zranění a po Sepangu a Austrálii se rozhodneme.“

„V této chvíli jsme se rozhodli jet další tři závody a potom rozhodneme o posledních dvou,“ pokračoval Ital, který rovněž uvedl, že na výsledku víkendové Grand Prix se také podepsala nedostatečná konkurenceschopnost Yamahy na nové dráze, kde jeho týmový kolega Jorge Lorenzo letos poprvé chyběl na stupních vítězů.

Zranění ramene Valentina Rossiho teď vyžaduje při nastavení jeho Yamahy určité kompromisy. „Na této dráze měli s M1 všichni problémy, Jorge také. Pro mě je to ale velký problém, protože nemůžu jezdit tak, jak bych chtěl a nastavení děláme víc proto, abych neměl takové bolesti než pro nejlepší výkon,“ řekl Rossi.

Italský jezdec tovární Yamahy dále zdůraznil, že závody v Japonsku, Malajsii a Austrálii jeho problém s ramenem už víc nezhorší. „V Misanu jsem byl rychlý a nebylo to tak špatné. Jsem si jistý, že v dalších dvou závodech bude naše M1 konkurenceschopnější.“

Pokud se Valentino Rossi rozhodne absolvovat operaci ještě před skončením sezony, bude automaticky chybět ve Valencii, kde po posledním závodu sezony proběhne první test v přípravě na nadcházející ročník mistrovství světa. Otázka, zda Yamaha Itala pro tento test s Ducati uvolní se tak rázem stane bezpředmětná.