Rossi na novou smlouvu nemyslí

Podle Davide Brivia se Valentino Rossi soustředí pouze na vývoj nové motorky, osudy další smlouvy o jeho působení v MotoGP prozatím neřeší.
Rossi na novou smlouvu nemyslí

Pomalu se nám začíná odkrývat budousnost jednotlivých jezdců. Lorenzo se upsal na další dva roky Yamaze. Své setrvání v týmu LRC Honda oznámil Stefan Bradl. O kom se nejvíce spekuluje zatím situaci nijak neřeší. Nejedná se o nikoho jiného než o Valentina Rossiho. Ten je momentálně zaujatý vývojem a testováním tovární Ducati. Rossiho aktivita je směřována k závodu v Laguna Seca, kde mají být k dispozici veškeré plánované novinky, včetně motoru. Výsledek snažení bude mít velký vliv na to, jak se Valentino rozhodne o své budoucnosti. Filipp Prezioso a Ducati musí předvést, že mají na to, poskytnout konkurenceschopný stroj. Další částí v mozaice bude i jednání ohledně nováčkovského pravidla. Pokud by bylo zrušeno, tak by nic nebránilo Marcu Marquezovi, nastoupit v roce 2013 rovnou do továrního týmu Hondy.

„Jediná věc, která je v tuto chvíli v mysli Valentina Rossiho, je zlepšení jeho Ducati tak, aby byli společně schopni vyhrávat závody,“ říká Davide Brivio na stránkách gpone.com. „Není to jednoduché období, musí pracovat na zvýšení výkonu, aby zacelili mezeru od nejlepších jezdců šampionátu. Což je jejich cílem. Valentino přijíždí každý víkend na okruh s tím, že je schopen bojovat o stupně vítězů, ale ne vždy to může dosáhnout. Je jasné, že se chce vrátit k vyhrávání a snaží se o to s Ducati již rok a půl, ale jestli se mu to povede, to nevím. Nemám křišťálovou kouli, ale rozhodně je příliš brzy na to, aby se o to přestal pokoušet. Upřímně, já nevím, jestli o něj má Honda zájem, nebo nemá. Zatím mezi nimi nedošlo k žádnému kontaktu. S odchodem Casey Stonera se vše urychlí, ale v posledních sezonách se vždy začalo jednat od května, června. Uvidíme, co se bude dít, ale zůstávám klidný. Další kousky této skládačky se budou brzy objevovat.“


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.