Rossi: Nikdy jsem neměl takovou radost ze čtvrtého místa

Valentino Rossi se po šestitýdenní pauze zaviněné zraněním vrátil k závodům MotoGP a do poslední chvíle bojoval o třetí místo. Jorge Lorenzo dojel druhý a opět nechyběl na stupních vítězů.

Jorge Lorenzo pokračoval i na Sachsenringu v zajíždění pódiových umístění. Tentokrát skončil druhý, předjel ho jen Dani Pedrosa. Valentino Rossi zaznamenal při svém návratu do šampionátu po šestitýdenní pauze zaviněné zlomeninou nohy čtvrté místo.

Lorenzo upozornil, že pro jezdce je vždy těžké, pokud je závod rozdělený na dvě části, jako tomu bylo dnes díky pádům de Punieta, Espargara a Bautisty. "Myslím, že ve druhém závodě jsem nejel tak dobře jako v tom prvním. Dani byl velmi velmi dobrý. Jel jsem na hraně, abych zůstal vepředu. Když mě předjel, chvíli jsem se ho zkusil držet, ale dnes byl mnohem rychlejší než já," uznal rodák z Mallorky. Proto se rozhodl neriskovat a držet druhé místo. "Jsem spokojen, nikdy jsem tuto trať neměl rád a najednou jsem tu podruhé za sebou druhý."

Rossi se na start Velké ceny Německa dostavil o berlích. Svou zarputilostí mohl českým fanouškům připomenout československou motocyklovou legendu Františka Šťastného. Ten během své dlouhé kariéry také několikrát startoval zraněný a na motorku se dokonce musel nechat vysadit, aby mohl odstartovat do závodu. Mimochodem právě na Sachsenringu vyhrál Šťastný v roce 1966 pětistovky.

Valentino byl ze čtvrtého místa při svém návratu nadšený. Dlouho zápasil s Caseym Stonerem o třetí místo, které držel ještě v závěrečném kole, ale nakonec ho Australan v poslední zatáčce předjel a připravil ho tak o možnost vrátit se na pódium. Ital přiznal, že po čtyřech vynechaných závodech potřebuje najet další kilometry, aby se na motorce opět cítil perfektně. "Ještě nikdy jsem neměl takovou radost ze čtvrtého místa," řekl obhájce titulu pro televizi Italia 1. "Byla to skvělá bitva až do konce. Užíval jsem si ji."

Rossi ztrácel jen v úvodu. "Bohužel jsem měl problémy s pneumatikami. Při obou startech jsem ztratil příliš mnoho času, především po tom druhém jsem se zdržel za Doviziosem, jinak by Lorenzo tolik neujel," myslí si fenomenální Ital. "Odvedli jsme skvělou práci. Byl jsem dnes v dobré formě. Noha i rameno mě pochopitelně trochu bolí, zejména při změnách směru, ale jelo se mi dobře."

Devítinásobný mistr světa očekává, že při závodě v Laguna Seca bude rychlejší. Jeho cílem je dojet na pódiu. "Je to trať, kterou mám rád. V posledních letech se mi tu dařilo. Doufám, že za týden budu v lepší formě," věří. Rossi se vrátil také k souboji se Stonerem. "Evidentně jsem pro všechny skvělou motivací. Když mě Stoner viděl, začal jezdit super rychle. Příště se převléknu za někoho jiného," zavtipkoval a Stonerovi sportovně pogratuloval.

"Bylo pěkné se na to dívat. Bojovali jsme jako blázni. Myslím, že jsem zajel druhé nejrychlejší kolo závodu. Když jsem začal bojovat se Stonerem, Lorenzo nebyl daleko. Bylo by pěkné zkusit ho také dohnat," dodal.