Rossi očekával tvrdý souboj s Lorenzem

Lorenza pád mrzí, všech chce napravit už v Indianapolisu.

Valentino Rossi zažil na Masarykově okruhu podobný závod jako před rokem, když se schylovalo k velkému souboji, jeho soupeř upadl a poté ho čekal už jen klidný dojezd do cíle pro vítězství. Na očekávanou bitvu tak nedošlo.

"Věděl jsem, že to bude dnes těžké, protože Jorge měl v trénincích fantastické tempo. Takže jsem se snažil o perfektní závod - skvělý start, udržet se vpředu a tlačit na to jako ďábel, více než na 100 procent v prvních deseti kolech. Tak jsem to udělal," řekl Rossi.

"Když mě předjel asi šest kol před koncem, byl jsem připravený na souboj, protože jsem motorce věřil a myslel jsem si, že předvedeme dobrou podívanou. Ale pak v třetí zatáčce ztratil předek, takže to bylo pro Jorgeho velmi špatné."

Nyní má Rossi na čele šampionátu náskok 50 bodů, což znamená, že si může dovolit ve dvou závodech nebodovat a pořád by zůstal první.

"Je to škoda pro Lorenza, ale pro nás je to dobré, protože teď máme výhodu 50 bodů. Do konce zbývá dlouhá cesta, ale budu se dál snažit a zůstanu soustředěný," dodal Rossi.

Na motorce Rossi pracoval se svým týmem v průběhu celého víkendu, poslední úpravy, které mu pomohly k lepšímu pocitu na předku motorky, provedl až po warm-upu.

Jorge Lorenzo přiznal, že v závodě byl pomalejší, než očekával. "Byl jsem pomalejší než v trénincích a to jsem nečekal. Bohužel pro mě byl Valentino stejně silný jako po celý víkend, takže jsem se musel opravdu velmi snažit, abych se ho udržel," řekl Španěl.

"Ke konci jsem ztrátu smazal a poté, co jsem ho předjel, jsem dělal maximum, abych zůstal před ním. Ale pak jsem udělal chybu a upadl. Víc k tomu nemůžu říct, kromě toho, že je mi to líto kvůli týmu a Yamaze. Udělám vše, abych to odčinil v Americe."

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz