Rossi po Laguně odpočíval a teď je připraven na Sachsenring

Německá dráha, ale zrovna nepatří mezi jeho oblíbené.
Zalesněné kopce kolem Sachsenringu viděly v posledních letech na tomto německém okruhu velmi zajímavé souboje jezdců světového šampionátu. Mezi oblíbené okruhy italského úřadujícího mistra světa Valentina Rossiho sice nepatří, ale v minulosti tam zajel hned několik dobrých závodů.

Určitě mezi ně patří ten z roku 2006, když Rossi startoval z desáté pozice na startovním roštu. Cílem Ital projel jako první ze čtveřice jezdců Melandri, Hayden, Pedrosa, ale jednalo se tehdy o ten nejtěsnější konec závodu v MotoGP, když čtvrtý Pedrosa zaostal jen o 0,307 sekundy.

Třicetiletý závodník na německé dráze získal ještě další tři vítězství a druhé místo z minulé sezony, když v závodu plném vody a deště tehdy spadlo a závod nedokončilo hned několik jezdců.

Samozřejmě první trojice průběžného pořadí MotoGP je maximálně bodově vyrovnaná a tak si bude chtít Rossi svou bilanci výher na okruhu v Sachsenringu vylepšit, protože jen tak si dokáže upevnit vedení v náročné konkurenci.

„Naštěstí jsme teď měli po posledních dvou závodech nějaký čas na odpočinek, protože po Laguně jsem se cítil už celkem unavený!“ řekl Valentino Rossi před cestou do německého Sachsenringu.

„Další dva závody budou těsně za sebou a znovu velmi náročné. Také je to velmi důležitý stupeň šampionátu, protože se dostaneme do jeho poloviny.“

„Sachsenring není zrovna jedna z mých oblíbených tratí, ale zajel jsem tam některé velmi dobré závody a obecně vyhovuje Yamaze, což je dobré,“ pokračoval jezdec továrního týmu.

„Potřebujeme další dobrý výsledek, abychom si udrželi vedení v šampionátu, protože naši soupeři jsou velmi silní a nemůžeme si dovolit žádné chyby.“

„V minulém roce v Německu celkem hodně pršelo, ale skutečnost byla taková, že jsme si tam dokázali zajet pro skvělé druhé místo. Doufejme, že letos může být ještě lepší,“ řekl závěrem Valentino Rossi.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře