Rossi připraven, Lorenzo ještě není v ideální kondici

Dvojice tovární Yamahy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo odjíždějí k úvodnímu podniku v Kataru s vědomím, že mají pro letošní ročník jeden z nejlepších motocyklů, který Yamaha vyrobila.

Valentino Rossi je zcela určitě ikonou tohoto šampionátu, jezdcem, který dokázal ve své kariéře vyhrát devět titulů, z toho čtyři v barvách Yamahy a se sto třemi vyhranými závody Grand Prix přijíždí do Kataru s vynikajícím skóre z předsezonních testů.

Po čtrnácti letech v mistrovství světa nelze v jeho případě hovořit o nějaké ztrátě motivace a hned první podnik v Kataru, kde v minulosti vyhrál jen dva závody, je pro Itala určitě extra motivací k tomu, aby noční závod tentokrát vyhrál.

„Konečně stojíme před začátkem sezony a všichni jsme velmi nedočkaví,“ uvedl Valentino Rossi v tiskové zprávě týmu Fiat Yamahy. „V předsezonní přípravě se mi dařilo, naše M1 je dobrá a Yamaha spolu s Bridgestone odvedla skvělou práci a my díky tomu byli rychlí.“

„Měli jsme k dispozici jen šest dnů na dráze, takže máme stále ještě nějakou práci, kterou je třeba udělat, abychom nový motocykl víc poznali, ale začínáme v dobré formě,“ řekl devítinásobný mistr světa.

„Očekávám, že tato sezona bude velkou bitvou s mnoha silnými jezdci a doufám, že fanouškům ukážeme dobré závodění! V posledních pár letech nebyla dráha v Kataru pro náš motocykl jedna z nejlepších, ale v testu se nám tam dařilo, takže věřím, že to bude znovu pokračovat v samotném závodu,“ řekl závěrem Valentino Rossi.

Klepněte pro větší obrázekZačátek sezony 2010 nebude jednoduchý pro Jorge Lorenza, protože Španěl do Kataru míří v ne zcela stoprocentním zdravotním stavu poté, co si v únoru během tréninku poranil pravou ruku.

Dvaadvacetiletý Lorenzo v minulém roce ukončil svou druhou sezonu v MotoGP na druhém místě a to po velmi těžkém boji s týmovým kolegou Rossim. V letošním roce se od Španěla ani nečeká nic jiného, ale bude záležet, jak rychle se zotaví jeho zranění.

„Zatím ještě nejsem v ideálním stavu a potřebuji ještě nějaký čas k plnému uzdravení, ale přinejmenším aspoň můžu v Kataru jet,“ řekl Jorge Lorenzo k otázce zranění dlaně pravé ruky. „Jsem velmi rád, protože jsme nyní už tak blízko začátku sezony. Byla to dlouhá zima!“

„Bohužel jsem měl určité potíže při tréninku a zranil si ruku, ale takové věci se stávají. Katar je pro mě velmi speciální dráha. Je to místo, kde jsem v roce 2008 vybojoval své první stupně vítězů v MotoGP!“

„Je mi jasné, že to tentokrát bude mnohem těžší, ale pokusím se být blízko nejlepších. Doufejme jen, že v letošním roce už nebude pršet, jak tomu bylo loni,“ uvedl před cestou do Kataru Jorge Lorenzo.


10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz