Rossi se chce s Doningtonem rozloučit vítězstvím

Ital na britském okruhu vyhrál sedm závodů Grand Prix.
Klepněte pro větší obrázekValentino Rossi po vítězství v Německu míří za kanál La Manche k desátému podniku sezony, britské Grand Prix na okruhu v Donington Parku, v pozici vedoucího jezdce třídy MotoGP.

Po tomto závodu bude následovat krátká letní přestávka a navíc bude desátý podnik sezony ve znamení loučení s okruhem v Donington Parku, který v posledních dvaadvaceti letech hostil britské kolo mistrovství světa silničních motocyklů.

Valentino Rossi má na tomto okruhu obdivuhodnou bilanci a je tam nejúspěšnějším jezdcem v počtu vítězství, která tam získal ve všech třídách světového šampionátu a navíc po několik let bydlel v Londýně, takže v očích britských fanoušků byl vždy jako jejich ´domácí´ jezdec.

V roce 2000 tam získal své vůbec první vítězství v pětistovkách. Celkem tam vyhrál sedm závodů, ale od roku 2005 už ani jednou, což je něco, co by rád změnil o nadcházejícím víkendu, kdy se pojede poslední Grand Prix v Doningtonu.

„V minulém roce jsem zajel v Doningtonu dobrý závod a skončil druhý, ale letos tam chci opravdu vyhrát!“ řekl Valentino Rossi. „Vždy jsem tvrdil, že Donington je jedna z mých nejoblíbenějších tratí na světě. Je rychlá, plynulá, ale také technická a navíc je Velká Británie pro mě zvláštním místem, protože byla po dlouhou dobu mým domovem.“

„Nevyhrál jsem tam od roku 2005. To už je příliš dlouho a rád bych řekl této dráze své ´goodbye´ tím nejlepším způsobem,“ pokračoval italský jezdec továrního týmu Yamahy. „Loni jsme tam nedokázali se Stonerem bojovat, ale v tomto roce je náš motocykl extremně konkurenceschopný a přijíždíme tam ve vedení v šampionátu, takže jsme ve velmi silném postavení.“

„Po Sachsenringu nemáme moc času na odpočinek, ale po tomto závodu máme přestávku, tak se je na co těšit. Doufejme, že si před tím můžeme ještě víc upevnit naši vedoucí pozici,“ řekl závěrem Valentino Rossi.
30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz