Rossi se obává, že na Pedrosu a Lorenza v Misanu stačit nebude

I když pojede doma.
Valentino Rossi potřebuje odrazit útok týmového kolegy Jorgeho Lorenza, který se mu v šampionátu přiblížil na 25 bodů. Domnívá se však, že na domácí trati v Misanu bude muset zůstat v defenzivě.

"Bude velmi, velmi, velmi těžké udržet se před Jorgem. Slušný cíl už je zůstat před Danim, kvůli jeho akceleraci, Honda a jeho jezdecký styl budou velmi dobré," řekl Rossi.

"Takže první cíl bude pódium, protože potřebujeme bodovat, pak se zaměříme na další závody."

Hlavním důvodem pro Rossiho skepsi je samotný okruh v Misanu. "Mugello je GP Itálie, ten okruhu miluji a je dobrý pro můj styl. Tady jsme blíže k Tavullii, mému domovu, ale trať není moc dobrá," řekl.

"Myslím, že to bude těžký víkend, stejně jako loni. Nakonec jsem tehdy dokázal vyhrát, ale Casey přede mnou upadl a Lorenzo měl Micheliny, které byly pomalejší než Bridgestony, přesto skončil těsně za mnou. Takže myslím, že tenhle víkend bude velmi obtížný."

Ke své nehodě z Indianapolisu pak Rossi dodal: "Obvykle svým pádům rozumím lépe. V Indianapolisu to bylo velmi zvláštní, ale šlo o chybu v první zatáčce. Brzdil jsem mimo ideální stopu a bylo tam více nečistot. A hlavně ten hrbol byl větší. Šel jsem na brzdy a ztratil předek."
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz