Rossi spolu s Agostinim navštívili TT na ostrově Man

Pro italského šampiona MotoGP to byla jeho první zkušenost s TT.
Osminásobný světový šampion v závodech seriálu mistrovství světa silničních motocyklů Valentino Rossi v pondělí poprvé navštívil slavnou Tourist Trophy na ostrově Man. Návštěva se měla uskutečnit už během minulého víkendu, ale z důvodu nejisté předpovědi se nakonec vše odložilo na pondělí.

Valentino Rossi nebyl na slavném okruhu sám, ale závody superbiků tam sledoval spolu s ním jeho krajan a motocyklová legenda Giacomo Agostini, který rovněž přijal pozvání od výrobce ochranného oblečení Dainese.

Oba nejúspěšnější jezdci v historii, závod sledovali z místa ´Ago´s Leap´, které je pojmenované právě po Agostinim a mohli vidět jak v závodu superbiků Tourist Trophy vyhrál John McGuinness průměrnou rychlostí 130 mil za hodinu (209,21 km/h).

McGuinnessovi předal cenu za vítězství v závodu Valentino Rossi a pak už se spolu s Giacomo Agostinim vydal na závodní dráhu, aby tam zajel slavnostní kolo na legendárním silničním okruhu.

Svou premiéru na ´Isle of Man Tourist Trophy´ si Rossi prožil v sedle Yamahy R1 a na 37,73 mil (60,7 km) dlouhém okruhu si vychutnal pocit jezdců závodících za vysokých rychlostí v úzkých šikanách a kde jeho krajan Agostini získal celkem deset vítězství TT.

„Okruh je skvělý a velmi na mě zapůsobil, protože vím, že je nebezpečný a také rychlý,“ uvedl Rossi na tiskové konferenci. „Nečekal jsem dráhu jaká bývá na tradičních okruzích a je neuvěřitelné tam jet na doraz s motocyklem superbike. Je nemožné za to pořádně vzít hned od prvního kola. Chtěl bych sem přijít a zajet pět nebo šest kol, abych dráhu lépe pochopil.“

„Chovám velký respekt k jezdcům, kteří tam dnes závodí,“ pokračoval Rossi. „Vždy jsem sledoval TT a viděl hromadu DVD, ale vidět to tam na živo je něco úplně jiného! Způsob jakým se tito chlapi navzájem ve vysoké rychlosti předjíždějí je neuvěřitelný!“ uvedl závěrem Valentino Rossi, který je proslulý právě svým vlastním stylem předjíždění soupeřů v královské kubatuře.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.