Rossi: Tyto body mají pro nás cenu zlata

Valentino Rossi plně využil chyby suveréna Velké ceny Kataru z posledních let Caseyho Stonera a po Australanově pádu zvítězil. Jorge Lorenzo v závěru zabojoval a dojel druhý.

Tým Fiat Yamaha může z Kataru odjíždět spokojen. Úvodu závodu sice dominoval Casey Stoner s ducati, který byl nejrychlejší ve všech tréninkových jízdách, ale po jeho pádu se do čela posunul Valentino Rossi a zvítězil. Úspěch Yamahy potvrdil Jorge Lorenzo, který se v závěrečných kolech posunul ze čtvrtého místa na druhé.

"Pětadvacet bodů na této trati má pro náš boj o šampionát cenu zlata. Je to skvělé, skvělý začátek, protože jsem tu nevyhrál od roku 2006. Myslím, že jsem si toto vítězství zasloužil. S týmem jsme velmi dobře pracovali a motorku jsme zlepšovali krok po kroku," radoval se v cíli Rossi.

Italovi se tentokrát podařil start, ale postupně se před něj dostali Stoner i Dani Pedrosa. "Věděl jsem, že start bude důležitý. Měl jsem ho fantastický, ale nebyl jsem dostatečně rychlý, abych se udržel vepředu. Myslel jsem, že budeme Ducati a Hondě rychlostí blíž, ale byli jsme připraveni bojovat. S Danim jsem bohužel ztratil dost času. Nebyl jsem příliš daleko, ale bylo potom těžké Caseyho pronásledovat. Naštěstí udělal chybu," vysvětloval devítinásobný mistr světa. "Od té chvíle jsem očekával klidnější závod, ale začalo mi to klouzat a nedokázal jsem získat náskok před Andreou a Nickym."

V té chvíli bylo důležité vyvarovat se chyb. Ital přiznal, že při souboji s krajanem Doviziosem musel dokonce odjet dvě nebo tři kola na 110 procent. Po projetí cílem se Rossiho stroj zastavil. "Myslím, že jsem během závodu hodně protáčel kola, takže jsem spotřeboval dost paliva," viděl Rossi příčinu. "Ale jak řekl pan Ferrari, perfektní auto je takové, které se rozpadne hned za cílem."

Lorenzo začal poněkud konzervativněji, ale v závěru zariskoval a posunul se až na druhé místo. "Z druhého místa mám velkou radost. Nechtěl jsem moc riskovat, ale když už se ve mně probudil adrenalin, nedokázal jsem jen v poklidu kroužit. Musel jsem jet na maximum. To se mi v posledních kolech podařilo. Bylo to ale velmi unavující a riskantní," přiznal Španěl, který se zotavuje ze zranění ruky, které si způsobil v předsezonních testech. "Upřímně řečeno, o tomto víkendu jsme měli řadu problémů, především s přilnavostí, takže jsem se na začátku závodu necítil moc dobře."

"Dani, Andrea a Nicky byli rychlejší než já, ale byl jsem trpělivý a v přibývajících kolech, kdy jsem měl méně paliva, se mi jelo lépe a nakonec jsem dokázal být mnohem rychlejší než Nicky a Andrea," dodal Lorenzo, který chce dvoutýdenní přestávku před Velkou cenou Japonska věnovat rekonvalescenci. "Během těchto dvou týdnů se budu moci vrátit k tvrdšímu tréninku."

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz