Rossi ukončil závodem v Bologni letošní misi na čtyřech kolech

Findomestic Memorial Bettega vyhrál Mikko Hirvonen.
Profesionálové za volanty WRC speciálů tentokrát zabránili italskému šampionu motocyklových závodů Rossimu, aby v dvoudenním klání Findomestic Memorial Bettega 2009 získal další dobrý výsledek.

Tentokrát cesta Valentina Rossiho v letošním ročníku Findomestic Memorial Bettega skončila v kvalifikaci, protože v pondělí získal poslední postupové místo do finálového souboje Findomestic Night Sprint čtvrtý Marcus Grönholm za volantem speciálu Subaru Impreza.

Povrch závodní dráhy v Bologni nebyl tentokrát asfaltový jako v Monze a pořádně to na něm klouzalo, což vyžadovalo zcela jiný styl jízdy. Pro jezdce kalibru Hirvonena, Solberga, Ogiera nebo Grönholma to ovšem byl povrch, na kterém byli jako doma.

Druhý den se sice Rossi v tréninku na další kláni zlepšil, ale přesto to na čtveřici šampionů rallye nestačilo. V kvalifikaci mezi sebou velmi tvrdě bojovali Sébastien Ogier a Marcus Grönholm, ale finále nejlépe zvládl Mikko Hirvonen a ten se také stal letošním vítězem dvoudenního Findomestic Memorial Bettega 2009.

K letos poslední zkušenosti za volantem speciálu Ford Focus WRC Valentino Rossi uvedl: „Trať byla velmi náročná. Snažil jsem se s vozidlem získat správný kontakt, ale měl jsem problémy a nedokázal dostat ty optimální reakce.“

„Každopádně bylo dobré změřit síly s nejlepšími piloty rallye a je správné, že to jsou oni, kdo vyhráli,“ řekl Rossi, který zatím vůbec neodpočíval, ale na dovolenou se už těší. „Měl jsem smůlu s Ferrari ve Vallelunge, když mi začalo hořet auto a v Monze byly také nějaké malé nehody, ale teď už jsem se najezdil dost a nyní se už soustředím na novou sezonu. Příští rok se vrátím a s rallye to zkusím znovu.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz