Rossi v MotoGP a zároveň v Moto2? Tak to asi ne.

Amerického jezdce Spencera dnes jen těžko někdo překoná.
Valentino Rossi je vděčným tématem k různým spekulacím, ať už ohledně jeho působení ve formuli 1, v rallye nebo teď naposledy dokonce v nové kubatuře světového šampionátu závodů silničních motocyklů Moto2.

Italský jezdec měl totiž ´uvažovat´ o tom, že se pokusí v roce 2010 získat titul mistra světa jak v královské kubatuře za řídítky 800ccm Yamahy tak v sedle 600ccm motocyklu Moto2.

Takový husarský kousek se podařil Američanu Freddie Spencerovi, který získal svůj dvojí titul v roce 1985, když závodil zároveň v kubatuře 500ccm a 250ccm s Hondou.

Každopádně možnost, že by Rossi plánoval zdolat další rekord v motocyklovém mistrovství a závodil tak pro Fiat Yamahu v MotoGP a zároveň v Moto2 je v dnešní době více než nereálná představa. Navíc Yamaha v Mugellu popřela, že by takový ambiciózní plán bylo možné uskutečnit už jen z toho důvodu, že motocykly třídy Moto2 bude pohánět upravená pohonná jednotka od japonské Hondy CBR600RR.

Pro Motorcycle News vše uvedl na pravou míru šéf týmu Valentina Rossiho Davide Brivio, když řekl: „Motor od Hondy by mohla být jedna ze sporných otázek, ale to není jen o typu motoru nebo o typu motocyklu, je to o tom úsilí, které je nutné vynaložit k závodění ve dvou různých třídách.“

„Myslím, že závodění a nastavení motocyklu v MotoGP vyžaduje velké vypětí a je tam velký tlak na to, aby jste tuto práci odvedli. Vyžaduje to mnohem větší koncentraci a zaměření na to, co děláte a dělit pozornost mezi dvě třídy je až příliš moc. Nevidím to jako reálnou možnost.“
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.