Rossi ve warm-upu doladil nastavení a v závodě dojel druhý

Lorenzo měl potíže se systémem airbagu a obsadil třetí místo.

Tovární jezdci týmu Fiat Yamaha Valentino Rossi a Jorge Lorenzo se při Velké ceně Valencie rozloučili se sezonou pódiovými umístěními.

Rossi si původně do závodu nedával moc šancí, ale nakonec dojel druhý. Na okruhu Ricarda Torma tak zaznamenal nejlepší výsledek od roku 2004, kdy zde vyhrál. "S výsledkem jsem velmi spokojen, protože jsme se během tréninků trápili. Ráno jsme ve warm-upu našli dobré nastavení a byl to skvělý závod," liboval si staronový mistr světa. "Když jsem viděl Stonera na zemi, říkal jsem si, že bych mohl i vyhrát, ale Dani (Pedrosa) byl na studených pneumatikách lepší. Bohužel jsem ztratil dost času, předjeli mě (Toni) Elías a Jorge."

Ital věří, že kdyby se Pedrosy po startu udržel, mohl být závod otevřený. "Užíval jsem si to. Závod byl skvělý, obtížný a nakonec to byla bitva na dálku s Danim. Zkusil jsem ho dohnat, ale nešlo to. Naopak se blížil Jorge, takže jsem musel jet na maximum až do konce."

Lorenzo skončil dnes na domácí půdě na třetím místě. Dlouho to vypadalo, že by dnes mohl porazit svého týmového kolegu, ale zabránily mu v tom problémy se systémem airbagu v kombinéze, který se během závodu spustil.

"Závod byl docela těžký, protože jsem se na této trati nikdy necítil skvěle," řekl Lorenzo. "Udělal jsem chybu v pomalé zatáčce a otevřel se mi airbag, což nebylo pohodlné. Pak mě předjel Vale a bylo těžké ho dohnat. Začal jsem ho stahovat, ale na předjetí to nestačilo."

Španěl si tak s přehledem udržel druhé místo v celkové klasifikaci. Na to teoreticky mohl zaútočit Casey Stoner, ale v zahřívacím kole upadl a do závodu neodstartoval. I když Lorenzo nedosáhl na titul, je s letošní sezonou a konečným druhým místem spokojen.

"Každý chce být mistrem světa, ale druhé místo je pro nás pořád dobrý výsledek," řekl letošní vicemistr. "Pro továrnu Yamaha nebylo možné udělat víc. Letos jsme vyhráli téměř všechno. Jsem spokojen, vyhrál jsem čtyři závody, umístil se na pódiu, na pole position. Druhé místo v šampionátu je dobré."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz