Rossi zůstane s Yamahou další dva roky

Valentino Rossi a Yamaha dnes potvrdili, že budou spolupracovat další dva roky. Rossi tedy u týmu bude minimálně do konce roku 2020.
Rossi zůstane s Yamahou další dva roky

Den před zahájením nového ročníku MotoGP přišlo oficiální oznámení, že Valentino Rossi a Yamaha budou pokračovat ve spolupráci i v letech 2019 a 2020.

Rossi sice původně sliboval, že k oznámení o tom, zda či jak dlouho bude pokračovat v závodění, dojde po úvodních závodech sezóny, ale nakonec bylo prodloužení smlouvy oznámeno již nyní.

Maverick Viňales u týmu také zůstane. Španěl oznámil prodloužení smlouvy s Yamahou už během týmové prezentace, která se konala v lednu v Madridu. Jezdecké složení Yamahy tak bude i příští rok stejné jako letos.

Yamaha představila nový motocykl a prodloužila smlouvu s Viňalesem

Yamaha představila nový motocykl a prodloužila smlouvu s Viňalesem

„Když jsem v březnu roku 2016 podepisoval svou poslední smlouvu s Yamahou, přemýšlel jsem o tom, zda už to není moje poslední smlouva v roli jezdce MotoGP,“ prohlásil Rossi k podpisu nové smlouvy. „Tehdy jsem se rozhodl, že další rozhodnutí učiním v průběhu příštích dvou let. V průběhu posledních dvou let jsem dospěl k závěru, že chci nadále závodit, být jezdcem MotoGP a především chci dále řídit svou M1, což je jedna z věcí, díky které se cítím dobře,“ pokračuje Ital.

„Spolupracovat s týmem, Silvanem, Matteem a všemi mechaniky, pracovat s japonskými techniky jako Tsuji-san a především Tsuya-san, je pro mě velkým potěšením a činí mě to šťastným. Rád bych poděkoval Yamaze, především pak Linu Jarvisovi a Maio Meregallimu, za jejich důvěru ve mně, protože není lehké udržet se konkurenceschopným i ve čtyřiceti! Vím, že to bude náročné a bude to ode mě vyžadovat mnoho úsilí a tréninku, ale jsem na to připraven. Motivace mě určitě neopustila, takže jsem se ještě rozhodl podepsat smlouvu na další dva roky,“ uzavřel Rossi.

Foto: Yamaha