Rossiho dělí dva vítězné závody od 100. vítězství v GP

Potřebuje vyhrát v Le Mans, aby se o to pokusil doma v Itálii.
V květnu máme hned tři Velké ceny světového šampionátu závodů silničních motocyklů, GP Španělska, GP Francie a GP Itálie. Ta Španělská už své vítěze má. V královské kubatuře tam zvítězil Valentino Rossi a připsal si na své konto celkově osmadevadesáté vítězství v kariéře.

Italský jezdec má před sebou obrovskou příležitost oslavit na domácí půdě a před zraky svých fanoušků na okruhu v Mugellu své 100. vítězství v závodech Grand Prix, což by pro úřadujícího šampiona MotoGP byl určitě nevšední zážitek. Má to ovšem malý háček, musí vyhrát v Le Mans a také doma v Itálii, což určitě nebude jednoduché.

Statistika jeho úspěchů na domácí dráze hovoří jasně, Rossiho v Itálii nikdo nedokázal porazit od roku 2002, ale o něco horší je to na dráze v Le Mans. V minulém roce tam zvítězil, ale rok předtím skončil šestý a v roce 2006 závod nedokončil.

Jediný jezdec, který má v této chvíli na kontě více vítězných závodů než Valentino Rossi je jeho krajan Giacomo Agostini, který dokázal zvítězit během své kariéry ve 122 závodech Grand Prix.