Rossiho problémy s ramenem vyřeší až operace

Ital uvedl, že po skončení sezony bude muset podstoupit operaci ramene, protože jeho stav je v této chvíli mnohem větší problém než zlomenina nohy, která Itala vyřadila z boje o letošní titul mistra světa.

„Koncem sezony musím na operaci ramene,“ řekl Rossi před kamerami Sky Sportu, když v italském Mugellu hovořil s Giacomem Agostinim na akci pořádané firmou Dainese. Rameno si Rossi zranil v dubnu letošního roku, když po úvodním podniku v Kataru spadl během tréninku na motokrosovém motocyklu.

Nejdříve to nevypadalo na nějaký zvlášť velký problém a navíc se tehdy přesunul termín Velké ceny Japonska, což Italovi nabídlo téměř tři týdny rekonvalescence. Začátkem června ale doktor Costa uvedl, že zranění jeho ramene nelze brát na lehkou váhu, protože může dojít k zánětu kloubu, což je velmi bolestivá záležitost. Rossi pak toto zranění označil za nejhorší ve své kariéře.

To vše se odehrálo před osudným tréninkem v Mugellu, kde si Rossi nadvakrát zlomil holenní kost a po operaci pak chyběl ve čtyřech Grand Prix počínaje Velkou cenou Itálie a konče závodem v Katalánsku. Nicméně ani po šesti týdnech rekonvalescence se stav jeho ramene nezměnil.

„Řešením je operace, ale ta si vyžádá nejméně čtyřměsíční rekonvalescenci,“ řekl Rossi. „Takže jsme zvolili ještě jinou metodu, která spočívá v posílení svalstva kolem postižené oblasti. V závodech to pro mě nebude jednoduché, ale nechci používat příliš léků proti bolesti.“

Operace, která dřív nepřipadala v úvahu je nyní pro Valentina Rossiho jediným řešením pokud se chce vyhnout zdravotním problémům v příštím ročníku. Samotný zákrok není složitý, ale proces rehabilitace je náročný a zdlouhavý. Nicméně pokud se vše uskuteční už v listopadu, může být Rossi připraven pro první únorový test v Malajsii.