Rossiho první den v Barceloně

Valentino Rossi v pět hodin odpoledne ukončil svůj první den za volantem Ferrari F2008. Během testu si na okruhu v Montmeló postupně zlepšoval časy na kolo a to nejlepší zajel za 1´25,200 sekundy.

V Barceloně celou noc silně pršelo, takže ještě ve středu dopoledne byla dráha v Montmeló mokrá, což do značné míry omezilo jeho pobyt na dráze, ale jakmile po obědě začalo svítit slunce a trať postupně osychat, nasadili Rossimu technici z Maranella hladké pneumatiky a ten mohl konečně přidal plyn.

Po problémech na mokré dráze si odpoledne vše vynahradil, když zajel nejlepší čas za 1´25,200 sekundy, což je o čtyři a půl sekundy pomalejší čas než na této dráze nastavil v roce 2008 Kimi Räikkönen.

Ital ve středu zajel víc jak tři sta kilometrů, což představuje celkem osmašedesát kol závodního okruhu v Barceloně a potom, co dnešní test analyzoval s techniky stáje Ferrari, Rossi řekl: „Jsem spokojený. Byl to dobrý test, i když ráno bylo ještě mokro a na mokré dráze jsem měl nějaké problémy. Naštěstí odpoledne oschla, mohl jsem použít hladké pneumatiky a zlepšit si časy na kolo.“

Ve čtvrtek jednadvacátého ledna je na programu druhý, závěrečný den testu Valentina Rossiho s testovacím týmem Ferrari na okruhu Montmeló v Barceloně.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz