Rossiho rameno zatím v pořádku, Lorenzo ztrácí necelé dvě desetiny

Fiat Yamaha zahájila víkend v Sepangu velmi výrazným výkonem, když Valentino Rossi první trénink v Sepangu vyhrál a Jorge Lorenzo se s minimální ztrátou umístil na třetím místě.
Rossiho rameno zatím v pořádku, Lorenzo ztrácí necelé dvě desetiny

Největším problémem pro jezdce dnes byla, mimo tropického klimatu, také poměrně nízká přilnavost dráhy, takže za této situace bylo poměrně složité využít plného potenciálu pneumatik.  Nicméně i přesto oba jezdci továrních YZR-M1 dokázali nasadit vysoké tempo, na které zareagoval jen Andrea Dovizioso.

„Pro nás znovu velmi dobrý začátek a okamžitě jsme tady našli správné nastavení. Na motorce se cítím bez problému a do této chvíle je moje rameno v pořádku,“ řekl Valentino Rossi. „Dráha je zatím celkem špinavá, ale to se zlepší. Miluji jízdu na této dráze, je jedna z mých oblíbených a pokaždé jsem tady rád v sedle motocyklu. Věříme, že se zítra můžeme ještě zlepšit a odpoledne se pokusit o první řadu.“

Valentino Rossi byl první den nejrychlejší, ale Jorge Lorenzo na svého týmového kolegu ztratil jen necelé dvě desetiny, takže se svým výkonem může být spokojen. Oba závodníci věří v další zlepšení, protože povrch dráhy po prvním tréninku nabídne vyšší přilnavost a prostor pro zrychlení ve všech sektorech.

„S vysokými teplotami a nečistým povrchem byly dnešní podmínky poměrně náročné,“ řekl úvodem Jorge Lorenzo. „Přesto jsem spokojený, protože jsem se na motocyklu cítil dobře, jezdil rychle a byl blízko první pozice. Dnes jsme znovu jezdili se starým motorem, ale je možné, že už zítra vyzkoušíme nový. Potřebujeme zapracovat na čtvrtém sektoru, kde nyní ztrácím, takže zítra se soustředíme právě na to a pokusíme se zlepšit.“

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.