S dnešním výkonem byli u Gresiniho spokojeni

Situace se postupně zlepšuje a první den v Jerezu dokázal Marco Melandri zajet umístění v první desítce, což je vůči Kataru určitě změna k lepšími, i když pro Marca Simoncelliho to prozatím znamenalo až patnáctý čas.

Změny, které dnes technici Gresiniho týmu provedli na obou Hondách RC212V přineslo zlepšení, které jezdci tak toužebně očekávali. Úroveň přilnavosti se od závodu v Perském zálivu výrazně zlepšila a na Melandriho výkonu to bylo znát. Po dlouhé době tak bylo vidět na jeho tváři úsměv.

„Jsem šťastný, protože mám konečně ´normální´ kontakt s motocyklem,“ uvedl po prvním tréninku v Jerezu Marco Melandri. „V Kataru to byl naprostý opak a nedokázal jsem přijít na to, co se vůbec děje nebo proč mi neseděly vidlice. Öhlins teď přišel s jiným nastavením a motorka funguje o hodně lépe.“

„Musím poděkovat týmu a především Faustovi, který pracoval velmi tvrdě na tom, aby mi vyšel vstříc. Teď už začínáme rozumět, co funguje a kde potřebujeme zabrat a pracovat na zlepšení,“ řekl závěrem Melandri, který se už nemůže dočkat až tato zlepšení promění ve výsledky, což bude satisfakce jak pro něho, tak pro tým Fausta Gresiniho.

Změnu k lepšímu zaznamenal také Melandriho týmový kolega Marco Simoncelli, ale ten zatím hledá potřebnou jistotu a to se projevilo na jeho časech na kolo: „Nejsem úplně spokojený, ale ani nespokojený. Jsme si vědomi množství práce, kterou musíme udělat a dnes jsme vyzkoušeli několik drobných řešení, která zlepšila motocykl a jsem nyní jistější.“

„Potřebujeme provést malé změny v elektronice a také se pokusit zlepšit nastavení podvozku a pokud se nám podaří najít ty správné změny zítra, bude to pro nás rozhodně znamenat zlepšení,“ řekl závěrem Ital Marco Simoncelli, kterému v pátečním tréninku patřila patnáctá pozice.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.