S Jakubem Kornfeilem nejen o pátečním tréninku

Jakub Kornfeil je z českého tria pravidelných jezdců světového šampionátu nejmladší, letos jede premiérovou sezonu u týmu Racing Germany a v prvním tréninku na GP České republiky skončil patnáctý.
S Jakubem Kornfeilem nejen o pátečním tréninku

V posledních osmi závodech sezony si pro nejlepší výsledek zajel v jihošpanělském Jerezu, kde cílem projel čtrnáctý a získal své první dva mistrovské body. Další bod si připsal patnáctým místem v holandském Assenu a v této chvíli mu v průběžném hodnocení patří třiadvacátá příčka. Jeho nejlepším kvalifikačním výsledkem jsou pak dvě šestnáctá místa na startu, což je čtvrtá řada.

Loni v Brně bojoval o vítězství v šampionátu Red Bull Rookies MotoGP Cupu a jak všichni víme tak úspěšně, protože tehdy porazil svého největšího soupeře Nora Fagerhauga. Dnes je jezdcem mistrovství světa, což je jiná liga, ale v případě sedmnáctiletého Kornfeila prostor pro získávání zkušeností, protože o tom to vlastně všechno je. O štěstí, zkušenostech a talentu.

S Jakubem Kornfeilem jsme si v Brně povídali nejen o pátečním prvním tréninku, ale také o  první polovině sezony. Takže, jaký byl první trénink na okruhu v Brně, bude to v kvalifikaci ještě lepší? „Tak dneska jsme jeli jeden hodinový trénink, což je dobré, protože tak uděláme víc zastávek v boxech. Ta první byla celkem v pořádku, ale potom mechanici vyměnili tlumiče, což nebyl nejlepší nápad, protože jsem se na motorce necítil vůbec dobře, takže jsme to pro třetí rozjížďku vrátili zase všechno zpátky.“

„Když mi pak do posledních pěti kol obuli nové gumy, tak se mi s  motorkou jelo úplně jinak, zrychlil jsem o dvě vteřiny a zajel čas 2´10,8s. S tím jsem samozřejmě hodně spokojený, protože mým cílem bylo zajet pod jedenáct sekund, což se mi podařilo. Po pátku můžu říct, že jsem spokojený, uvidíme zítra. Říkají, že má pršet, ale doufám, že počasí vydrží a bude stejně slunečno jako dneska.“

Na otázku, který z prvních osmi závodů sezony považuje za svůj nejlepší, Jakub Kornfeil dále pokračoval: „Nejlepší samozřejmě Jerez, kde jsem byl čtrnáctý a přivezl dva body, ale doopravdy ten nejlepší byl podle mě závod v Assenu. Tam se mi ve warm-upu zadřel motor. Mezi zahřívacím tréninkem Klepněte pro větší obrázeka samotným závodem je asi hodinka a během ní mechanici stačili předělat celý motor. Jel jsem na motorce, kterou složili jen pár sekund před zaváděcím kolem, skončil patnáctý a získal bod. Start se mi tam sice vůbec nepodařil, pak jsem to musel stahovat a předjel asi patnáct kluků.“

„Naopak nejhorší závod byl asi v Katalánsku, kde jsme se celý víkend trápili. Motorka nejela jak měla a vlastně se ani pořádně nevědělo proč,“ řekl jezdec německého týmu Racing Germany v nejnižší kubatuře MS do 125ccm. Smůla pak na českého závodníka čekala v Německu, kde do závodu jednak nastupoval se zdravotními problémy, ale také zariskoval obutím do mokra, což znamenalo sedmnáctou příčku v cíli. „V Německu to vypadalo dobře, domácí dráha týmu, která mi navíc sedí. Loni jsem tam vyhrál závod Rookies Cupu s desetisekundovým náskokem, takže jsem si tam hodně věřil, ale dostal jsem nějakou virózu, což mě hodně oslabilo a třeba po tréninku jsme musel do Mobilní kliniky na injekce.“

Jaký je návrat na místo, kde jste loni vyhrál titul v Red Bull Rookies Cupu? „Je to úplně něco jiného, v Red Bullu jsem byl zvyklý závody končit v první pětce, tady je to mnohem těží,“ pokračoval Jakub Kornfeil a závěrem zavzpomínal: „Tehdy to bylo buď a nebo, buď spadnu nebo to vyhraji a vyšlo to,“ uvedl český závodník, který si spolupráci s německým týmem Racing Germany pochvaluje a doufejme, že mu pro sobotní kvalifikaci připraví konkurenceschopný stroj.

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |