S každým vítězstvím roste cena akcií Jorge Lorenza

Ducati udělá co bude v jejich silách, aby si pro příští rok udrželi Casey Stonera, ale pokud se jim to nepodaří, bude to právě Jorge Lorenzo o jehož služby má výrobce z Boloně vážný zájem.

Vedení Ducati připustilo, že v boji o Australana Stonera čelí velkému tlaku ze strany Hondy, která má o jejich současného jezdce eminentní zájem. Zároveň britskému Motorcycle News potvrdili, že Jorge Lorenzo je z jejich pohledu velkým kandidátem pro tovární tým Ducati.

Samozřejmě pro všechny italské fanoušky a určitě i Ducati by bylo nejlepší spojení s Valentinem Rossim, ale ten už dal jasně vědět, že by rád svou kariéru ukončil u Yamahy, kde má velmi silné vazby s vedením závodního oddělení japonského výrobce.

Pokud tedy Stoner Ducati skutečně opustí a Rossi bude trvat na svém je Jorge Lorenzo pro Ducati jasnou volbou. Třiadvacetiletý Španěl je po vítězství v Jerezu a Le Mans vedoucím závodníkem šampionátu a pro italského výrobce velmi dobrá partie, pokud chtějí v budoucnu navázat na úspěch z roku 2007, kdy pro ně Casey Stoner vyhrál první titul.

„Není vyloučeno, že Lorenzo bude volný a samozřejmě jsme v kontaktu s jeho manažerem,“ uvedl technický šéf Ducati Filippo Preziosi. „Teď to vypadá, že Valentino k dispozici není a možná Jorge může být. Vždy je tu možnost dvou různých jezdců a první zvěsti pokaždé souvisejí s Valentinem, protože je velmi silný jezdec a je také Ital.“

„Abych byl upřímný tak jsem četl, co Valentino řekl o svém záměru zůstat u Yamahy a také jsem četl, že si ho chce Yamaha udržet, takže u Valentina nevidím žádnou možnost na změnu,“ řekl Preziosi.

Jorge Lorenzo dostal nabídku závodit pro Ducati už v roce 2009, dle mnohých byla skutečně velmi lukrativní, ale tehdy ji rodák z Mallorky odmítl. Teď bude záležet na interní situaci Fiat Yamahy, protože stejně jak Rossi také Lorenzo několikrát uvedl, že nemá důvod tento tým opustit.

Šéf závodního oddělená Yamahy Lin Jarvis nedávno řekl, že jejich cílem je udržet si oba své současné jezdce. Připustil, že není jednoduché podporovat v jednom týmu dva závodníky, kteří bojují o titul, ale určitě to není nic, co by nedokázali zvládnout.

„Ve Valentinu Rossim máme fantastického jezdce, který pro nás do této chvíle vyhrál čtyři mistrovské tituly, takže je stále velká osobnost a konkurenceschopný jezdec,“ uvedl Jarvis pro Motorcycle News. „A věřím, že Jorge je další generací, takže z pochopitelných důvodů bych si rád udržel oba.“