S novým motorem Mika Kallio věří v lepší výsledky

Finský jezdec týmu Pramac Racing MotoGP věří, že s novým motorem Ducati bude v letošní sezoně schopen stabilně bojovat o pozice v první desítce, což se mu loni tolik nedařilo.

V minulém roce sice Mika Kallio vyhrál cenu pro nováčka roku, ale s konečným patnáctým místem nebyl spokojen ani on a ani jeho tým. Změna k lepšímu může nastat s příchodem nového motoru Ducati, který je letos méně agresivnější než tomu bylo v minulosti.

Změna v projevu pohonné jednotky dělá z GP10 mnohem lépe ovladatelnější stroj, což přináší určité výhody všem jezdcům italské značky, kteří měli dříve problémy Ducati zvládnout.

„Hlavním rozdílem je to, že má motor o něco lepší výkon v nízkých otáčkách a také ve středních vypadá lépe,“ uvedl Kallio pro Motorcycle News. „Zadní přilnavost je také lepší než jakou jsme měli loni, protože je hlavně jiná distribuce výkonu, méně agresivní, takže lze přilnavost snadněji najít.“

„Motorce to pomůže, aby byla snadněji ovladatelná a méně fyzicky náročná, což je také výhodou,“ řekl Kallio. „Maximální výkon je možná o trošku menší, ale ne nějak výrazně. Pro časy na kolo je nový motor mnohem lepší, protože v minulém roce jsem měl spoustu problémů se zadní přilnavostí a také s odskakováním při výjezdu ze zatáček, ale teď to vypadá o hodně lépe.“

„Jedním z velkých zlepšení je skutečnost, že se nyní motocykl tolik nevzpíná a nekmitá sem a tam pod plynem. Dříve jsme měli při výjezdu ze zatáček problémy, ale to se s plynulejší distribucí výkonu také změnilo. S motorem, který je klidnější cítím, že máme menší výkon, ale když se podíváme na data, tak je akcelerace naprosto stejná,“ řekl Mika Kallio.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz