S pátečními výsledky jsou u tovární Yamahy spokojeni

Jezdci Fiat Yamahy zahájili francouzský víkend ve velmi dobrém stylu, protože Valentino Rossi skončil první, když zajel vůbec nejrychlejší čas dne a třetí Jorge Lorenzo tentokrát nestačil na druhého Casey Stonera.

V průběhu testu v Jerezu se týmu Rossiho podařilo najít určitá zlepšení jeho M1, která dnes vyzkoušeli a ty fungovaly naprosto dle očekávání. Ital je okamžitě od prvního volného tréninku rychlý a takový scénář si vždy přál. Jen problémy s jeho ramenem nejsou dosud zažehnané a na dráze okruhu Bugatti jsou místa, kde to jezdce Fiat Yamahy skutečně bolí.

„Z tohoto tréninku mám skutečně velkou radost a zejména pak z posledního kola, které bylo velmi rychlé,“ řekl Valentino Rossi. „Během testu po závodu v Jerezu se nám podařilo lépe porozumět problémům, které jsme do té doby měli a podařilo se nám velmi dobře zapracovat na zlepšení nastavení a to byl také moment, kde jsme dnes začali.“

„Je dobré být už takto rychlý. Bohužel ještě asi ve dvou nebo třech místech s intenzivním brzděním cítím bolest v rameni, takže doufám, že adrenalin zítra a v neděli bude silnější a nebude to problém. Naše motorka je zde jako již tradičně velmi dobrá a je skvělá zejména v klikatých partiích, takže máme naději v úspěšný víkend,“ uvedl závěrem Valentino Rossi.

Po počátečních problémech s elektronikou Jorge Lorenzo velmi rychle nabral tempo, když pravidelně jezdil časy do jedné minuty a čtyřiatřiceti sekund. Španělský jezdec absolvoval celkem třiadvacet okruhů a jeho čas 1:34,542 sekundy dnes stačil na třetí pozici.

„Hned na začátku jsme měli problém s elektronikou motocyklu, ale vyměnil jsem ho za další a od té doby se věci vyvíjely velmi dobře,“ komentoval první trénink Jorge Lorenzo. „Postupně jsem dokázal získat dobrou rychlost a ke konci jsem už stabilně jezdil časy v čtyřiatřicáté sekundě.“

„Moje motorka tady funguje dobře. Všichni mluví, že je to vždy velmi dobrá dráha pro Yamahu a i když ještě trošku válčíme s problémy při zrychlení, cítím se dobře,“ řekl Lorenzo, který si v pátek zajel pro třetí čas dne.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz