S výsledkem úvodního testu je Scott Redding velmi spokojen

Do portugalského Estorilu odjíždí tým Marc VDS Racing ve velmi pozitivním duchu, když Scott Redding zvládl spolu s Márquezem nastavit nejlepší čas testu ve Valencii a Mika Kallio si postupně zvyká na Moto2.
S výsledkem úvodního testu je Scott Redding velmi spokojen

Britský závodník je určitě velkým talentem v motocyklovém mistrovství světa, což dokazoval dobrými výsledky v závěru uplynulé sezony. Během posezonního testu ve Valencii dostal šanci testovat litrový speciál Suter, ale v samotném závěru zkoušek šestistovky Moto2 dost ošklivě havaroval a na motorku si poprvé sedl až tento týden.

Nicméně s výsledkem nemůže být nespokojen ani on a ani jeho tým. „Dnes jsem ve Valencii zajel své vůbec nejlepší kolo, takže pro nás to byl rozhodně úspěšný test,“ komentoval třídenní misi na okruhu Ricarda Torma ve Valencii Scott Redding.

„Nová motorka měla nastavení, které mi mělo více vyhovovat se stupačkou umístěnou na jiném místě a delší sedačkou, ale na druhou stranu tyto změny rovněž ovlivnily rovnováhu stroje. Ze začátku jezdila motorka hodně zadní částí, ale spoluprací s mým šéfmechanikem Pete Bensonem a technikem Öhlins Mike Northonem se nám za poslední tři dny tyto věci podařilo změnit.“

„Teď potřebujeme stejný postup zopakovat v dalším testu, který je už za čtyři dny,“ zmínil Redding  test, který nižší kubatury mistrovství světa odstartují patnáctého února na dráze v portugalském Estorilu.

Mika Kallio pracuje na rehabilitaci zranění operované klíční kosti. Fin kvůli tomu předčasně ukončil poslední sezonu v MotoGP a v letošním ročníku se pokusí uspět v kubatuře Moto2. Ve Valencii nicméně kolo zvládal na hranici jedné minuty a sedmatřiceti sekund, což stačilo na pozice kolem patnáctého místa.

„Pro mě to byl hodně pozitivní test a jsem velmi rád, jak se to vyvíjelo,“ uvedl Mika Kallio. „Kdyby se mi podařilo jezdit o půl sekundy rychleji, odcházel bych samozřejmě maximálně spokojený. Nevěděl jsem, co čekat od operovaného ramene, ale podle toho bylo všechno v pořádku.“

„Na motorce jsme vyzkoušeli spoustu věcí a postupně se kolo za kolem zlepšovali. Stále ale potřebuji na motorce získat více času, abych si osvojil její charakter a dokázal z ní vytěžit maximum. Čím víc mám najeto kilometrů, tím víc se na motorce cítím pohodlněji, takže se už nemůžu dočkat až budeme příští týden pokračovat v Estorilu,“ řekl závěrem Mika Kallio.


23. března | Andrea Dovizioso dnes slaví 33 let. odkaz
22. března | Sergio Garcia dnes slaví 16 let.
21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz