Salač odjíždí z Mugella bez bodů

Salač odjíždí z Mugella bez bodů

Filip Salač měl v Mugellu hodně nepovedenou kvalifikaci. Startoval až ze zadních pozic a v závodě se bodů nedočkal.

V pátek byl Salač v Mugellu hodně nespokojený s nastavením svého stroje. V sobotu dopoledne to bylo právě naopak, přesto však český jezdec nedokázal vybojovat přímý postup do druhé kvalifikace. Musel tedy nastoupit do první, ale tam se mu vůbec nedařilo. Změny v nastavení, které tým provedl před kvalifikací, nakonec nebyly tak dobré a nevyšla ani taktika, takže si Salač vyjel až 29. místo. Vlivem penalizace soupeře si o jedno místo polepšil.

„Třetí volný trénink dnes ráno probíhal velmi dobře, motorka byla také mnohem lepší, což ukazuje, že jsme od včerejška udělali velký pokrok. Skončil jsem osmnáctý, což je blízko Q2, ale nakonec jsme neměli dobrou strategii v kvalifikaci. Čekal jsem příliš dlouho. Když jsem se pak snažil zabrat co nejvíc, jiný jezdec mi to zkazil. Nakonec jsem si vyjel 29. místo, s čímž tedy nejsem spokojený. Myslím, že je to jedna z mých nejhorších kvalifikací vůbec. Zítra musím dobře odstartovat a uvidíme, co ještě budeme moct v závodě udělat. Každopádně to bude dlouhý, horký a těžký závod, ale každopádně udělám maximum,“ uvedl Salač po italské kvalifikaci.

Do italského závodu se tedy Salač nakonec vydával z osmadvacáté pozice. Během závodu obdržel dvě penalizace tzv. „long lap penalty“ – tedy projetí delším místem dráhy. Do cíle nakonec dorazil jako dvacátý, tedy bez bodů. Zatím má Salač na svém kontě jeden bod, který získal před dvěma týdny v Le Mans.

„Po warm upu jsem byl dost nespokojený s motorkou, protože byla hodně neklidná a tak obecně jsem měl dost potíží. Na závod jsme udělali několik změn, které se ukázaly jako dobré. Úvod závodu jsem měl dobrý. V první zatáčce jsem předjel šest jezdců. Ale pak jsem měl kontakt s jiným jezdcem, takže jsem ztratil kontakt s přední skupinou. Byl jsem ve druhé skupině, která bojovala o 15. místo, ale pak jsem dostal dvě penalizace „long lap“, protože jsem několikrát překročil limity dráhy. Měli jsme dobré tempo, jezdil jsem solidní časy na kolo, ale na konci jsem měl opravdu smůlu s penalizacemi a třísekundovou časovou penalizací navíc. Každopádně bych rád poděkoval svému týmu. Uvidíme se v Barceloně, kde chceme znovu zaútočit,“ prohlásil po závodě Salač.

Zdroj a foto: Prüstel GP

Doporučujeme

Články odjinud