Salač se přesouvá do Moto2, pojede pro tým Gresini

Filip Salač pojede od příštího roku v prostřední kubatuře. Český jezdec oznámil, že podepsal s týmem Gresini.

Aktuálně je Filip Salač jezdcem týmu Prüstel GP v nejslabší kubatuře. Příští rok už se ovšem posune o třídu výše. Český jezdec dnes oznámil, že podepsal smlouvu s týmem Gresini Racing. Jeho týmovým kolegou bude Alessandro Zaccone, který nyní jezdí v MotoE.

„Jsem strašně rád, že příští rok mám možnost jet Moto2 u týmu Gresini, protože si myslím, že je to jeden z nejlepších týmů v Moto2 a mají opravdu hodně zkušeností,“ napsal si Filip Salač na Instagram. „Po hodně dlouhém dohadování o příští sezóně to dobře dopadlo a jsem za to opravdu rád. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na tom podíleli a nejvíce prezidentovi Autoklubu České republiky panu Šťovíčkovi. Každopádně teď mám před sebou do konce sezóny ještě další závody a budu moci jet s čistou hlavou. Už se těším, až začnou testy na příští rok. Dám do toho všechno,“ napsal Salač dále.

Zdroj: Instagram Filipa Salače, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

9:19 | Somkiat Chantra se před domácím publikem raduje ze zisku pole position a také z toho, že je prvním thajským jezdcem, který vyrazí do závodu z pole position. odkaz
30. září | V roce 2023 se do kalendáře MotoGP připojí závod v Indii. odkaz
24. září | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
24. září | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
24. září | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz