Salač se z Aragonie vrací bez bodů

V pátek byl Salač v Aragonii hodně rychlý, v sobotní kvalifikaci pak skončil šestnáctý a v závodě nakonec nezískal žádný bod.
Salač se z Aragonie vrací bez bodů

V pátečních trénincích se Salačovi dařilo, den uzavřel na šesté pozici. V sobotu dopoledne bylo mokro, takže to jezdci nedokázali vylepšit páteční časy. Salač tedy postoupil přímo do druhé kvalifikace, ale tam už na páteční výsledky nenavázal a skončil šestnáctý.

„Protože jsem věděl, že postupuji přímo do druhé kvalifikace, tak jsem ráno na mokru příliš netlačil na pilu. Ačkoli jsme byli v pátek na suchu silní, byla pro nás kvalifikace dost náročná. Udělali jsme malou strategickou chybu, protože jsme stihli pouze jeden výjezd, zatímco všichni ostatní měli dvě zastávky. Moje pneumatiky už byly trochu opotřebované, když jsem jel své rychlé kolo. Kromě toho jsem nenašel žádný větrný stín, z něhož bych mohl těžit. Uvidíme, co se stane zítra, ale vím, že jsem na této trati silný. Dokážu předjíždět velmi dobře a od začátku budu tvrdě tlačit na pilu,“ řekl Salač po kvalifikaci.

Moto3: Canet dominoval aragonskému závodu

Moto3: Canet dominoval aragonskému závodu

Do závodu se tedy Salač vydával ze šestnácté pozice, nějakou dobu se i pohyboval na bodovaných pozicích, ale později ztratil a nakonec cílem projel jako osmnáctý, což znamená, že si z Aragonie žádné body neveze.

„Když ve warm upu pršelo, měl jsem trochu obavy, protože jsem si přál suchý závod. Ráno jsem na to nijak zvlášť netlačil, protože jsem nechtěl spadnout. Start do závodu jsem měl opravdu dobrý a prvních pět až deset kol bylo perfektních. Dokonce jsem zajel druhý nejlepší čas závodu. Dost jsem na to tlačil, ale pak se najednou začaly hodně horšit pneumatiky, takže jsem pak měl velké problémy s předním i zadním kolem. Hrozně mi to klouzalo. Tohle tedy rozhodně nebyl náš nejlepší závod, ale jinak tento víkend hodnotím pozitivně. Před Thajskem se pokusíme vyřešit tyhle problémy. Těším se na tuto novou dráhu a doufám, že budu mít opět dobrý víkend,“ prohlásil Salač po aragonské Velké ceně.

Zdroj a foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.