Salač si v Kataru dojel pro body za osmé místo

Filip Salač v Kataru startoval až z dvacáté pozice, ale v závodě si polepšil. Z prvního závodu sezóny si tedy nakonec domů veze body za osmé místo.

Salačovi hodně dobře vyšel před sezónní test, který se konal v Kataru týden před závodem. Tehdy zajel úplně nejlepší čas ze všech.

Do prvního závodního víkendu letošního roku pak Salač také nevstoupil špatně. Na úvod byl šestý. Ve druhém tréninku už se mu ovšem tolik nedařilo a zajel jen devatenáctý čas. V sobotním tréninku byly jiné podmínky než v pátek večer. Většina jezdců nedokázala vylepšit své páteční časy, takže Salač (ačkoliv byl ve třetím tréninku pátým nejrychlejším) nedokázal postoupit přímo do druhé kvalifikace.

Moto3: První závod letošního roku ovládl Albert Arenas, Salač osmý

Moto3: První závod letošního roku ovládl Albert Arenas, Salač osmý

Salač tedy musel zamířit do první kvalifikace. Ve chvíli, kdy měl český jezdec rozjeté velmi rychlé kolo, ovšem nastal problém. Salač měl kontakt s jiným závodníkem, musel to srovnat, dostal se k jinému jezdci, který byl o dost pomalejší, zamáčkla se mu přední brzda, následkem čehož skončil na zemi. Čas už tedy vylepšit nemohl. Do závodu tedy musel vyrazit z dvacáté pozice.

Ačkoliv Salač startoval až z dvacátého místa, věřil, že v závodě dokáže zabojovat o mnohem lepší pozice. Během několika málo kol se mu podařilo probojovat se do první desítky. V závěru už měl dost opotřebovanou přední pneumatiku, přesto dokázal bojovat a do cíle dojel jako osmý.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz