Salač si v Misanu vyjel svůj zatím nejlepší výsledek kariéry

Filip Salač dokončil závod v Misanu na deváté pozici, což je jeho zatím nejlepší výsledek v kariéře jezdce Moto3.
Salač si v Misanu vyjel svůj zatím nejlepší výsledek kariéry

Filip Salač v Misanu postoupil přímo do druhé kvalifikace díky výsledkům z volných tréninků. V kvalifikaci zajel dvanáctý čas, což je jeho zatím nejlepší kvalifikační počin v Moto3.

„Třetí trénink byl úžasný. V prvních kolech jsem měl opravdu dobrý pocit, cítil jsem se vážně silný. Nakonec jsem zajel dobré kolo a dostal jsem se až na šesté místo. Podařilo se mi udržet toto tempo po dvě kola a rovnou jsem postoupil do druhé kvalifikace. Motorka už pak ale nefungovala tak dobře jako ráno, protože se změnily podmínky, byly tepleji a více větrno. S ojetými pneumatikami jsem zajel rychlé kolo. Když jsem pak nazul čerstvé gumy, měl jsem čas jen na jeden další pokus. Bohužel to nebylo dost dobré, ale dvanácté místo na startovním roštu je můj nejlepší výsledek. Doufám, že v závodě budu takto pokračovat,“ věřil po kvalifikaci Salač.

Moto3: V závodě plném pádů si pro první vítězí dojel Suzuki

Moto3: V závodě plném pádů si pro první vítězí dojel Suzuki

V závodě Moto3 se hodně padalo. Do cíle dojelo jen šestnáct jezdců. Filip Salač obsadil deváté místo, což je jeho zatím nejlepší výsledek v kariéře.

„Dnešek byl dobrý. Ve warm upu jsem byl dvanáctý na použitých pneumatikách a měl jsem opravdu dobrý pocit. Start do závodu jsem měl solidní, udržel jsem si svou pozici, ale pak došlo k mnoha pádům, takže jsem zase ztratil nějaký čas, přesto se mi však podařilo udržet krok se skupinou. Samozřejmě jsem se snažil dostat dopředu, ale v posledních osmi kolech jsem měl nějaké problémy s přední pneumatikou, takže jsem nemohl tolik zabrat, abych byl schopen někoho předjet. Přesto je to zatím můj nejlepší výsledek sezóny a díky tomu jsem velmi šťastný. Doufám, že v Aragonii budeme takto pokračovat. Děkuji všem za podporu a za práci, kterou odvedli,“ řekl Salač po závodě.

Zdroj a foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz