Salač si v Misanu vyjel svůj zatím nejlepší výsledek kariéry

Filip Salač dokončil závod v Misanu na deváté pozici, což je jeho zatím nejlepší výsledek v kariéře jezdce Moto3.
Salač si v Misanu vyjel svůj zatím nejlepší výsledek kariéry

Filip Salač v Misanu postoupil přímo do druhé kvalifikace díky výsledkům z volných tréninků. V kvalifikaci zajel dvanáctý čas, což je jeho zatím nejlepší kvalifikační počin v Moto3.

„Třetí trénink byl úžasný. V prvních kolech jsem měl opravdu dobrý pocit, cítil jsem se vážně silný. Nakonec jsem zajel dobré kolo a dostal jsem se až na šesté místo. Podařilo se mi udržet toto tempo po dvě kola a rovnou jsem postoupil do druhé kvalifikace. Motorka už pak ale nefungovala tak dobře jako ráno, protože se změnily podmínky, byly tepleji a více větrno. S ojetými pneumatikami jsem zajel rychlé kolo. Když jsem pak nazul čerstvé gumy, měl jsem čas jen na jeden další pokus. Bohužel to nebylo dost dobré, ale dvanácté místo na startovním roštu je můj nejlepší výsledek. Doufám, že v závodě budu takto pokračovat,“ věřil po kvalifikaci Salač.

Moto3: V závodě plném pádů si pro první vítězí dojel Suzuki

Moto3: V závodě plném pádů si pro první vítězí dojel Suzuki

V závodě Moto3 se hodně padalo. Do cíle dojelo jen šestnáct jezdců. Filip Salač obsadil deváté místo, což je jeho zatím nejlepší výsledek v kariéře.

„Dnešek byl dobrý. Ve warm upu jsem byl dvanáctý na použitých pneumatikách a měl jsem opravdu dobrý pocit. Start do závodu jsem měl solidní, udržel jsem si svou pozici, ale pak došlo k mnoha pádům, takže jsem zase ztratil nějaký čas, přesto se mi však podařilo udržet krok se skupinou. Samozřejmě jsem se snažil dostat dopředu, ale v posledních osmi kolech jsem měl nějaké problémy s přední pneumatikou, takže jsem nemohl tolik zabrat, abych byl schopen někoho předjet. Přesto je to zatím můj nejlepší výsledek sezóny a díky tomu jsem velmi šťastný. Doufám, že v Aragonii budeme takto pokračovat. Děkuji všem za podporu a za práci, kterou odvedli,“ řekl Salač po závodě.

Zdroj a foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


11:01 | Márquez absolvoval třetí operaci zlomené paže: odkaz
11:00 | Franco Morbidelli dnes slaví 26 let. odkaz
22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz