Filip Salač Foto: Václav Duška Jr.

Filip Salač | Foto: Václav Duška Jr.

Filip Salač na pódiu Foto: Václav Duška Jr.
Filip Salač Foto: Václav Duška Jr.
Filip Salač a Aron Canet na pódiu v Thajsku Foto: Václav Duška Jr.
Filip Salač s trofejí Foto: Václav Duška Jr.
9
Fotogalerie

Salač si v Thajsku vyjel své první podium v Moto2

Filip Salač si v neděli v Thajsku dojel pro své první podium ve třídě Moto2. Závod hodně komplikovalo nepříznivé počasí. Salač dorazil do cíle jako druhý. Vyhrál Arbolino.

Český jezdec Filip Salač se v Thajsku kvalifikoval do čtvrté řady. Závod ovšem komplikovalo počasí. Kvůli dešti se odstartovalo později. Mokrý povrch Salačovi evidentně vyhovoval. Po startu se rychle posouval vpřed. Už během prvního kola byl v bojích o pódiová místa. O něco málo později se dostal do čela závodu a ujížděl soupeřům. Nicméně těsně před vyvěšením červených vlajek Salač chyboval, čehož využil Tony Arbolino k tomu, aby se dostal před něj. Závod byl zastaven po osmi kolech. Počasí nakonec neumožnilo restart závodu, takže vítězem se stal Arbolino. Salač skončil druhý. Třetí místo obsadil Canet. Vzhledem k tomu, že jezdci nestačili odjet dvě třetiny původně plánované délky závodu, byly uděleny pouze poloviční body. Salač tedy za druhé místo dostal deset bodů (místo obvyklých dvaceti).

„Tohle je nejlepší výsledek, v jaký jsme v této thajské Grand Prix mohli doufat,“ sdělil Salač prostřednictvím tiskové zprávy týmu Gresini Racing. „Chci poděkovat týmu za tento výsledek, protože na poslední chvíli připravili perfektní motorku pro tento závod, který se jel ve velmi těžkých podmínkách. Jsem na sebe naštvaný kvůli chybě, kterou jsem udělal v poslední zatáčce a která mě stále vítězství. Mým snem samozřejmě bylo vyhrát. S dosavadní prací jsem však opravdu spokojený. Děkuji své rodině, sponzorům a celému týmu. Toto pódium je pro Jasona (Dupasquiera),“ dodal Salač.

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud