Salač skončil v nemocnici, do Velké ceny Valencie nenastoupí

Filip Salač měl dnes dopoledne ve Valencii těžký pád. Poranil si hrudník, kvůli čemuž je nyní v nemocnici. Do zbytku tohoto závodního víkendu už nezasáhne.

Pátek třináctého rozhodně nebyl šťastný pro Filipa Salače. Český jezdec měl dnes dopoledne ve Valencii těžký pád. Při nehodě se silně udeřil do hlavy, takže si toho moc nepamatuje. Navíc si při nehodě poranil hrudník.

Salač tedy musel zamířit do zdravotního střediska na okruhu a následně do nemocnice na podrobnější vyšetření. 

Vyšetření odhalila krev a vodu v plicích. Jezdce tedy čeká hrudní drenáž. Kromě poraněných plic má Salač i silně naražená žebra, ale zlomená naštěstí nejsou.

V tuto chvíli je jisté, že Filip Salač bude muset vynechat Velkou cenu Valencie. Zda bude schopen nastoupit do posledního závodu letošního roku, který se jede už příští týden, není jisté.

Zdroj: autoklub.cz, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz