Salač skončil v nemocnici, do Velké ceny Valencie nenastoupí

Filip Salač měl dnes dopoledne ve Valencii těžký pád. Poranil si hrudník, kvůli čemuž je nyní v nemocnici. Do zbytku tohoto závodního víkendu už nezasáhne.

Pátek třináctého rozhodně nebyl šťastný pro Filipa Salače. Český jezdec měl dnes dopoledne ve Valencii těžký pád. Při nehodě se silně udeřil do hlavy, takže si toho moc nepamatuje. Navíc si při nehodě poranil hrudník.

Salač tedy musel zamířit do zdravotního střediska na okruhu a následně do nemocnice na podrobnější vyšetření. 

Vyšetření odhalila krev a vodu v plicích. Jezdce tedy čeká hrudní drenáž. Kromě poraněných plic má Salač i silně naražená žebra, ale zlomená naštěstí nejsou.

V tuto chvíli je jisté, že Filip Salač bude muset vynechat Velkou cenu Valencie. Zda bude schopen nastoupit do posledního závodu letošního roku, který se jede už příští týden, není jisté.

Zdroj: autoklub.cz, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz