Salač skončil v nemocnici, do Velké ceny Valencie nenastoupí

Filip Salač měl dnes dopoledne ve Valencii těžký pád. Poranil si hrudník, kvůli čemuž je nyní v nemocnici. Do zbytku tohoto závodního víkendu už nezasáhne.

Pátek třináctého rozhodně nebyl šťastný pro Filipa Salače. Český jezdec měl dnes dopoledne ve Valencii těžký pád. Při nehodě se silně udeřil do hlavy, takže si toho moc nepamatuje. Navíc si při nehodě poranil hrudník.

Salač tedy musel zamířit do zdravotního střediska na okruhu a následně do nemocnice na podrobnější vyšetření. 

Vyšetření odhalila krev a vodu v plicích. Jezdce tedy čeká hrudní drenáž. Kromě poraněných plic má Salač i silně naražená žebra, ale zlomená naštěstí nejsou.

V tuto chvíli je jisté, že Filip Salač bude muset vynechat Velkou cenu Valencie. Zda bude schopen nastoupit do posledního závodu letošního roku, který se jede už příští týden, není jisté.

Zdroj: autoklub.cz, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.