Salač to měl v Argentině s pádem, dokončil mimo body

Filip Salač dopadl v Argentině podobně jako jeho týmový kolega Kornfeil. Také upadl a také dokončil závod mimo bodované pozice.
Salač to měl v Argentině s pádem, dokončil mimo body

Filip Salač v Argentině nedokázal postoupit do druhé části kvalifikace. Jeho výkon stačil na čtyřiadvacáté startovní místo. Jezdec tedy po kvalifikaci spokojen nebyl.

„Ve třetím tréninku jsem udělal slušný pokrok a byl jsem spokojený s motorkou. Zajel jsem dobrý čas na kolo a měl jsem dobré tempo. Strávil jsem několik kol na trati, abych našel svůj rytmus a získal dobré tempo. Těšil jsem se na kvalifikaci, ale před tím jsem byl nervózní, protože času je vážně málo. Skončil jsem na 24. místě, což mi nedělá radost. Přesto si myslím, že zítra můžeme zajet slušný závod. Přes víkend jsme se zlepšili a udělali určitý pokrok. Stále se učím, takže ztráta 1,46 sekundy na nejrychlejšího není tak velká, všichni jsme velmi blízko u sebe. Můj tým odvedl dobrou práci. Jsem trochu nešťastný z té výchozí pozice, ale zítra udělám maximum,“ věřil po kvalifikaci Salač.

Moto3: Masiá proměnil první pole position v první vítězství

Moto3: Masiá proměnil první pole position v první vítězství

Argentina byl pro Salače novým okruhem, před tímto víkendem tam ještě nezávodil. Do nedělního závodu startoval jako čtyřiadvacátý a po startu se držel ve skupině, v níž byla šance vybojovat body, nicméně bohužel přišel nezaviněný pád. Český jezdec se pak sice ještě dokázal vrátit do závodu a dojel do cíle, ale za pětadvacáté místo si žádné body nepřipsal.

„GP Argentiny je za námi. Ve druhém kole jsem měl kontakt s jedním z jezdců a spadl jsem. Jsem hodně zklamaný, protože se nám podařilo udělat super nastavení motorky na závod, ale bylo mi to k ničemu. O to víc mě mrzí to, že vím, že jsem měl podobné tempo jako první skupina. Všem se omlouvám a děkuju za podporu!“ napsal po závodě v Argentině Salač na svůj facebookový profil. 

Zdroj a foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz