Salač v Jerezu nedojel kvůli technické poruše

Český jezdec Filip Salač cíl závodu v Jerezu neviděl. Musel odstoupit kvůli technické poruše.

Filip Salač v první kvalifikaci na GP Španělska zajel čas 1:47,999, což na postup do druhé části zdaleka nestačilo. Bylo z toho jen osmadvacáté startovní místo. Salač však neztrácel naději a věřil, že bude moci v neděli zabojovat o lepší výsledek.

„Měli jsme dobrý start do třetího volného tréninku. Měli jsme taktiku jedné zastávky v boxu, ale já jsem do boxu dorazil příliš brzy. Mysleli jsme, že bychom mohli zkusit nějaké nové věci, ale pak jsme udělali chybu s pneumatikami. Uprostřed tréninku jsme nasadili nové pneumatiky, což nebyl nejlepší nápad, protože bychom je bývali potřebovali v samotném závěru. Když vedoucí jezdci jeli na nových pneumatikách, ty moje už byly opotřebované, takže už jsem nebyl schopen zajíždět rychlé časy. Byla to naše chyba. Pak jsem musel v kvalifikaci hodně tlačit na pilu. Udělal jsem maximum, ale snad bych mohl být o něco rychlejší, kdybych jel v nějaké skupině. Do zítřka zbývá ještě hodně práce. Doufám, že se nám v závodě podaří zlepšit,“ věřil po kvalifikaci Salač.

Moto3: Poprvé od Kataru 2016 vítězí Antonelli

Moto3: Poprvé od Kataru 2016 vítězí Antonelli

Start z osmadvacátého místa se Salačovi, jak sám řekl, nijak moc nepovedl. Pak bojoval s Tobou a snažil se dostat do skupiny, která bojovala o čtrnácté místo, jenže pak přišel technický problém, který českého jezdce ze závodu zcela vyřadil.

„Start do závodu se mi nepodařil, ale pak jsem dost zabral. Měl jsem dobrý čas na kolo 1'47,249, což je můj rekord tady v Jerezu. V souboji s Tobou jsem se snažil, abych nepřišel o kontakt se skupinou před námi, protože v té se bojovalo o čtrnácté místo. Po dvou kolech bojů s Tobou měla motorka potíže s výkonem a po dalších dvou kolech motor zhasnul úplně. Kvůli technickému problému jsem tedy musel odstoupit ze závodu. Byl to další nešťastný závod, ale jsem spokojen s časy na kolo. Udělal jsem pokrok a na motorce se cítím mnohem lépe. V úterním testu uvidíme, jestli se můžeme trochu zlepšit. Rád bych poděkoval všem sponzorům, rodině, všem fanouškům a lidem, kteří mě podporují,“ řekl po španělském závodě Salač.

Zdroj a foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře