Scot Racing dokázal v Barceloně všechny pořádně překvapit

Takahashi zajel devátý čas a angažovali Gabora Talmacsiho.
Klepněte pro větší obrázekKdyž dneska otevřeli dveře boxových stání u týmu Scot Racing, byl to hodně zajímavý pohled, když tam stál místo jednoho motocyklu Yuki Takahashiho druhý motocykl a to ještě od Gabora Talmacsiho, který se jen nedávno ve vší slušnosti rozloučil s Jorge Martinezem, majitelem dvou týmů Aspar v nižších kubaturách světového šampionátu.

Každopádně toto rozhodnutí týmu, kde ještě loni zářil Andrea Dovizioso zřejmě přimělo jejich japonského jezdce Yuki Takahashiho k maximálnímu výkonu a možná taky poukázal na to, že zase není tak jednoduché jezdit s prototypem MotoGP. Stejně dobře se mu naposledy dařilo v prvním tréninku na jeho domácí Velkou cenu Japonska.

„V našem nastavení jsme provedli podstatnou změnu, která je odlišná od té, kterou jsme zkoušeli v Mugellu,“ řekl Yuki Takahashi. „Okamžitě jsem získal ten správný kontakt s motocyklem. Je třeba ještě zapracovat na konečném vyladění nastavení, ale o tomto víkendu si věřím.“

Jeho nový týmový kolega Gabor Talmacsi, který ještě dopoledne nevěděl, zda získá povolení nastoupit do prvního tréninku královské kubatury uvedl: „Dal bych přednost roční zkušenosti ve čtvrtlitrech před přestupem do MotoGP.“

„Nebylo to možné a byl jsem nucen to udělat právě teď. Líbí se mi to … líbí se mi představa, být prvním východoevropanem, který pojede v MotoGP. Nedělám si obavy. Pokud mám talent, tak budu úspěšný, pokud ne, tak sbohem,“ řekl závěrem Talmacsi.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře