Scott Redding byl nejrychlejší v prvním tréninku Moto2

Do závodního víkendu v Indianapolisu vstoupil nejlépe Scott Redding, zajel nejlepší čas prvního tréninku před Tonim Eliasem a Andreou Iannonem.

Reddingovi se podařilo sesadit z prvního místa vedoucího jezdce šampionátu Toniho Eliase až v posledním kole, navíc jen s rozdílem 15 tisícin sekundy. Podobný rozdíl dělil třetího Andreu Iannoneho a čtvrtého Simoneho Corsiho.

Českým jezdcům se v Indianapolisu dařilo na úvod různě, zatímco Lukáš Pešek obsadil nadějné 14. místo, Karel Abraham skončil až 38.

V tréninku upadli Šoja Tomizawa a Vladimir Leonov, zatímco Rogera Lee Haydena potrápily technické problémy.

GP Indianapolisu - Moto2, 1. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 1'46.728  
2 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'46.743 0.015 
3 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 1'46.868 0.140 
4 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 1'46.885 0.157 
5 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 1'47.055 0.327 
6 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 1'47.230 0.502 
7 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'47.317 0.589 
8 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 1'47.382 0.654 
9 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 1'47.394 0.666 
10 Jason DI SALVO GP Tech FTR 1'47.435 0.707 
11 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 1'47.489 0.761 
12 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 1'47.523 0.795 
13 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 1'47.544 0.816 
14 Lukáš PEŠEK Matteoni CP Racing Moriwaki 1'47.549 0.821 
15 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 1'47.582 0.854 
16 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 1'47.670 0.942 
17 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 1'47.672 0.944 
18 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 1'47.781 1.053 
19 Claudio CORTI Forward Racing Suter 1'47.792 1.064 
20 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 1'47.806 1.078 
21 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 1'47.873 1.145 
22 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 1'47.913 1.185 
23 Roger Lee HAYDEN American Honda Moriwaki 1'48.051 1.323 
24 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 1'48.071 1.343 
25 Arne TODE Racing Team Germany Suter 1'48.376 1.648 
26 Vladimir IVANOV Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'48.442 1.714 
27 Shoya TOMIZAWA Technomag-CIP Suter 1'48.468 1.740 
28 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'48.527 1.799 
29 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 1'48.529 1.801 
30 Yusuke TESHIMA JIR Moto2 Motobi 1'48.543 1.815 
31 Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 1'48.545 1.817 
32 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 1'48.679 1.951 
33 Ricard CARDUS Maquinza-SAG Team Bimota 1'48.899 2.171 
34 Michael RANSEDER Vector Kiefer Racing Suter 1'48.976 2.248 
35 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'48.982 2.254 
36 Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'49.124 2.396 
37 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 1'49.510 2.782 
38 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 1'49.791 3.063 
39 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 1'49.931 3.203 
40 Yannick GUERRA Holiday Gym G22 Moriwaki 1'50.915 4.187 

 

16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00