Sedmý Simoncelli dosáhl svého nejlepšího umístění v MotoGP

Marco Simoncelli byl v kontaktu se skupinkou bojující o stupně vítězů, dokud mu nezačaly odcházet pneumatiky. Marco Melandri havaroval už v prvním kole, když se zkoušel dostat před Bena Spiese.

Zcela rozdílné pocity prožívali po Velké ceně Velké Británie závodníci z týmu San Carlo Honda Gresini. Zatímco Marco Simoncelli dosáhl v Silverstone sedmým místem svého nejlepšího umístění v MotoGP, Marco Melandri spadl už v prvním kole.

Simoncelli se po vydařeném startu držel skupinky bojující o pódium. "Jenže oni své tempo udrželi až do konce závodu, zatímco mně ke konci odcházely pneumatiky. Bylo pěkné s nimi závodit, cítil jsem zlepšení," pochvaloval si Ital. "Dnes jsem se hezky bavil, doufejme, že příště budu ještě blíž."

Melandri sice také zvládl start, ale udělal chybu na výjezdu ze zatáčky a na studených pneumatikách se neudržel na trati. "Byl jsem za Spiesem a cítil, že jsem byl rychlejší. Dvakrát nebo třikrát jsem zaútočil, ale nedostal se před něj. Pak jsem ho zkusil předjet vnitřkem, ale narazil jsem na nějaký hrbol, uklouzlo mi přední kolo a už jsem to nemohl zachránit," vzpomínal zkušený Ital na svůj pád. "Jsem zklamán, protože jsem tolik netlačil, jen jsem vyčkával, až mi Spies dá šanci k předjetí. Škoda."

Šéf týmu Fausto Gresini pochválil Simoncelliho za skvělý závod. "Očekávali jsme to, protože už v tréninku ukázal velký příslib. Je to poprvé, co byl tak blízko vedoucí skupině. Myslím, že to pro něj byla důležitá zkušenost a příště bude vědět, jak pošetřit pneumatiky až do konce závodu," věří Gresini. Z výkonu Melandriho byl naopak zklamán. "Ale nechceme být na něho moc tvrdí. Samozřejmě, že nikdo nechce spadnout v prvním kole, zejména dnes, protože jsme měli dobrou šanci zajet dobrý výsledek. Je to závodění a je lepší tyhle věci zkoušet než se držet vzadu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře