Šéf Ducati Livio Suppo odchází k Hondě

Po jedenáctileté spolupráci hledal novou motivaci.

Šéf projektu Ducati pro MotoGP Livio Suppo oznámil, že po Velké ceně Valencie opustí italský tovární tým a přejde ke konkurenční Hondě, kde bude zastávat post marketingového ředitele. Suppo pracoval u Ducati od roku 1999.

"Byla to krásná spolupráce. Jedenáct let u Ducati bylo jako ve snu. Dosáhli jsme společně řady úspěchů, především titulu mistra světa v roce 2007 (s Caseym Stonerem - pozn. red.)," připomněl Suppo. "Ale myslím, že občas v životě potřebujete novou motivaci. Honda se těžko odmítá."

Generální ředitel Ducati Claudio Domenicali Suppa pochválil za jeho působení v týmu a přiznal, že pro továrnu bude jeho odchod velkou ztrátou. "Livio byl pro Ducati velkým přínosem. Je naším loajálním a důležitým kolegou a také skvělým přítelem," řekl. "Je nám velmi líto, že se rozhodl společnost opustit. Vzhledem k jeho korektnosti, profesionalismu a skvělému přínosu k našemu úspěchu v projektu MotoGP mu můžeme jen popřát to nejlepší v jeho dalším profesním životě."

Suppova odchodu lituje i jezdec Casey Stoner. "Livio byl důležitou součástí nejen mého úspěchu, ale úspěchu celé Ducati. Byl tu od začátku projektu a odvedl fantastickou práci," chválil ho Australan. "Mám s ním skvělý vztah. Řada lidí nás chtěla rozdělit. Když jsem byl v Austrálii, nikdo nechápal, co se dělo (Stoner ze zdravotních důvodů vynechal během sezony tři závody - pozn. red.), ale Livio mi byl celou dobu k dispozici. Byli jsme pravidelně v kontaktu. Ujišťoval se, jestli jde všechno dobře a staral se, co pro mě může udělat."

"Pro tým to bude velká ztráta. Přeji mu do budoucna vše nejlepší, ale bylo by pěkné, kdyby zůstal u Ducati až do konce mé kariéry," dodal mistr světa z roku 2007.

Manažerem celého projektu bude nyní Alessandro Cicognani. Jak jsme vás již informovali Současný testovací jezdec Ducati Vittoriano Guareschi se stane manažerem továrního týmu.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz