Sepang souhlasil s prodloužením smlouvy na GP do roku 2015

Malajci setrvají s největší pravděpodobností v kalendáři MS silničních motocyklů dalších pět let, přičemž nová smlouva jim zaručí po celé toto období účast malajského jezdce.

Představenstvo okruhu Sepang schválilo novou smlouvu včera, poslední slovo bude mít majitel - malajské ministerstvo financí.

"Pokud s Dornou smlouvu uzavřeme, zahrnuje předpoklad, že budeme mít v soutěži malajského jezdce až do roku 2015," řekl ředitel okruhu Razlan Razali pro Malaysian Star.

"Dorna nám také pomůže vybudovat náš vlastní domácí program Super Series. Cílem je rozvoj mladých talentů, kteří se v budoucnu zúčastní světového šampionátu."

"Nakonec jaký by mělo smysl mít malajskou motocyklovou Grand Prix, kdybychom neměli žádné slibné domácí talenty?"

Malajci měli ve světovém šampionátu jezdce celou sezónu naposledy v roce 2002, tehdy jejich barvy hájil Shahrol Yuzy. Letos by měl malajský návrat do šampionátu zajistit ve třídě do 125 ccm Zulfahmi Khairuddin.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz