Sete Gibernau: Jerez je pro mne něco neobyčejného

Španěl v Jerez de la Frontera zvítězil v roce 2004.
Španělský jezdec Sete Gibernau se po dvou letech znovu vrací na domácí půdu v roli jezdce královské kubatury a tuto neděli se bude chtít aktivně znovu zapojit do soubojů se svými dávnými soupeři, jakým je například Valentino Rossi, s kterým v Jerezu roku 2005 bojoval do poslední zatáčky o vítězství v závodu.

Gibernau jede letos s motocyklem Ducati Desmosedici GP9 v barvách soukromého týmu pod vedením bratrů Nietových a závod v Jerezu už jednou vyhrál v roce 2004, o rok později došlo k oné památné bitvě s Rossim, kde o první místo přišel v poslední zatáčce a v roce 2006 po vážném zranění klíční kosti na nějaký čas šampionát opustil.

„Myslím, že od té doby, kdy jsem měl možnost se vrátit do MotoGP je samozřejmě příjezd na toto místo jedním z míst, kde jsem opravdu věřil, že se ještě jednou vrátím a vyvolává ve mně skvělé vzpomínky,“ řekl Sete Gibernau během včerejší tiskové konference v Jerezu. „Je to velmi výjimečné si myslím.“

„Žádný jiný závod Grand Prix není, jako tento. Velmi se liší od všech ostatních.“

„Být znovu zpátky je ohromné a znervózněl jsem, když jsem prošel vstupní branou a uviděl, že je vše připraveno na novou grand prix a to je pro mě skutečně zajímavé,“ řekl Gibernau.

Španělský jezdec, ale připustil, že sport jenž před dvěma léty opustil se za dobu jeho nepřítomnosti v mnohém změnil, když uvedl: „Určitě! Všechno je jiné, ale je rovněž těžké říct, co je tam lepší a co horší. Je to prostě jiné.“

„Všichni si na novou situaci musíme zvykat, úkoly se mi postupně daří plnit a užívám si tam každou minutu. Jsem šťastný už jen proto, že tady jsem,“ řekl Gibernau.

„Pomalu, ale jistě získávám na rychlosti a také se zlepšuje má tělesná kondice. Myslím, že poslední dva závody nám ukázaly, co jsme už věděli před tím a to, jak vysoká úroveň konkurence v šampionátu nyní panuje. Musíme velmi tvrdě pracovat, abychom dostihli chlapy před námi. To nám zatím starosti nedělá, ale musíme být trošku trpěliví. Rameno se potřebuje ještě trošku zlepšit, takže doufám, že se tak stane už brzy,“ řekl v Jerezu Sete Gibernau.