Sete Gibernau na sobě potřebuje zapracovat

S prvním dnem je Španěl spokojený, ale pak už se tolik nedařilo.
Klepněte pro větší obrázekŠpaněl Sete Gibernau si v Malajsii poprvé od roku 2006 vyzkoušel, jak je na tom s letošní konkurencí na startovním roštu královské kubatury. S pátým motocyklem Ducati GP9 v barvách Guinea Ecuatorial Team, Gibernau během tří dnů v Sepangu hledal společnou řeč zejména, co se týče jeho elektronického vybavení.

První den v Sepangu ukončil dvojnásobný vicemistr světa na devátém místě, v pátek byl jedenáctý a v sobotu dvanáctý. Přesto si každý den polepšil a rozdíl mezi jeho nejlepšími časy je přes jednu sekundu. Gibernau ovšem očekával o něco větší pokrok v prvním testu sezóny a sobotní dvanácté místo mu velkou radost neudělalo, když přiznal, že to vlastně šlo od toho ´nejlepšího k tomu nejhoršímu´.

V sobotu, poslední den prvního letošního testu královské kubatury Gibernau přiznal: „Nemyslím si, že to dneska byl pro nás ten nejlepší den. I když jsme odvedli dost práce na elektronice, nebyli jsme schopni získat příliš velkou odezvu, protože jsme měli odpoledne nějaké probléme, které nám zabránily, zajet tolik kol, kolik bychom si přáli. Celkově to byly pozitivní tři dny, ale dařilo se méně a méně.“

Gibernau je spolu se svým týmem ´nováčkem´ ve světovém šampionátu a své zkušenosti teprve postupně získávají. Jejich výkon nebyl rozhodně zklamáním a v Malajsii byli na stejné, ne-li lepší úrovni jak satelitní Pramac Racing.

„První den jsme odvedli skvělou práci, ale pak se nám to postupně komplikovalo,“ uvedl Gibernau. „To všechno je jen první část v procesu nového týmu, ale potenciál tam je a to, co nyní musíme udělat, je pokračovat v tvrdé práci. Je před námi ještě dlouhá cesta a to zvlášť v mém případě. Věřím, že společně můžeme dohnat náš deficit a pokračovat v zlepšování.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz
10. března | Jaume Masiá je po nehodě v závodě Moto3 v pořádku. odkaz