Sete Gibernau se postupně zlepšuje

Španěl si na domácí půdě v Jerezu zajel pro jedenácté místo.
Sete Gibernau si v domácí Velké ceně na okruhu v Jerezu dojel pro velmi dobré umístění v podobě jedenáctého místa a po třinácté pozici z Kataru a nedokončeného závodu v Japonsku, tak jezdec týmu Grupo Francisco Hernando předvedl před domácím publikem parádní výkon.

Závodit před obrovským počtem diváků, kteří každoročně navštíví Velkou cenu Španělska je pro každého domácího jezdce velkou a nevšední událostí, kde jsou motivováni předvést to nejlepší, co v nich je. Ne jinak tomu bylo v případě Sete Gibernaua, který se letos vrátil do královské kubatury po dvou letech.

Španěl se vrátil na okruh, kde v roce 2004 zvítězil a rok na to svedl obrovskou bitvu o první místo s Valentinem Rossim. Letos to bylo trochu jiné, určitě již do závodu nevstupoval v roli favorita na vítězství, ale přesto si svým výkonem dokázal zajistit pro sebe a svůj tým zatím nejlepší výsledek v sezoně.

„Bylo to vzrušující a jsem velmi šťastný,“ uvedl po závodě v Adalusii Gibernau. „Dokončili jsme závod a hodně se zlepšili. Závodit v Jerezu je fantastické a je to něco neobyčejného. Tým odvedl skvělou práci a já si užíval každou minutu. Myslím, že postupujeme dopředu a baví nás to. Pokaždé když závodíme, tak se o něco zlepšíme.“

Španělské jezdce přišlo v neděli na okruh v Jerezu podpořit na 120 000 diváků a pro Sete Gibernaua to byla fantastická atmosféra, když k tomu uvedl: „Kdybych mohl jít a poděkovat každému fanouškovi, který nás tam přišel podpořit, udělal bych to, protože to bylo neuvěřitelné a jsem velmi, velmi šťastný. Teď už se nemůžu dočkat až přijedu domů, kde budu intenzivněji cvičit a začnu už na to víc tlačit.“