Sete Gibernau se vrátí na domácí Velkou cenu Katalánska

Španělský jezdec ještě nebude ve stoprocentní kondici.
Sete Gibernau, jezdec týmu královské kubatury Grupo Francisco Hernando je rozhodnutý, že se zapojí do příprav na svou domácí Velkou cenu Katalánska, i když v té době ještě nebude ve stoprocentní kondici.

Gibernau si v minulosti na okruhu v katalánském Montmelo dojel pro umístění na stupních vítězů hned třikrát za sebou a to v letech 2003 až 2005, ale potom, co si v letošním závodu Velké ceny Francie zlomil klíční kost a posléze byl operován, jeho účast byla vážně ohrožena.

Španěl vynechal Velkou cenu Itálie a všechno úsilí zaměřil na termín konání domácího závodu v Barceloně, aby se dokázal dostat do co možná nejlepší kondice a před fanoušky se ukázal v tom nejlepším světle.

„Těším se na to až se zpátky vrátím na motocykl,“ řekl během Oficiální prezentace Velké ceny Katalánska v Barceloně Sete Gibernau. „Nemůžu slíbit, že budu v plné fyzické kondici, ale jsem velmi motivovaný, abych tam dobře zajel už v prvním volném tréninku.“

„Pokud se nemýlím, tak si myslím, že jsem vůbec prvním jezdcem, který na této dráze vyhrál nějaký závod, ale to už je hodně dávno. Zažil jsem tady rovněž některé skvělé bitvy, ať už jsem se umístil na stupních vítězů nebo ne. Bojoval jsem s Criville, Barrosem, Rossim … mám na tento okruh některé skvělé vzpomínky,“ řekl Sete Gibernau.

Naposledy jel Sete Gibernau na dráze v Montmelo během závodu v roce 2006, když v nájezdu do první zatáčky došlo k nešťastnému kontaktu s jeho týmovým kolegou Capirossim a vše vyvrcholilo hromadným pádem jezdců.

Zranění, které si během pádu způsobil přispělo k jeho odchodu z prostředí závodů světového šampionátu, ale náhodné setkání s vedením Ducati, které se odehrálo před rokem, nakonec pro Gibernaua znamenalo návrat zpátky po dvouleté přestávce.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře