Sete Gibernau svůj úkol v Kataru splnil

Španěl jel po dvou letech závod Grand Prix a získal tři body.
Po dvouleté přestávce se v pondělí večer znovu postavil na start závodu Grand Prix Sete Gibernau a v prvním podniku světového šampionátu závodů silničních motocyklů pro svůj nový tým Grupo Francisco Hernando zajistil první body za třinácté místo.

Španělský jezdec nemá návrat do prostředí královské kubatury vůbec jednoduchý, protože se mu ozvalo staré zranění ramene, které bylo v závěru minulého roku operováno. Do Kataru odjížděl s nejistotou, zda dokáže vůbec absolvovat všech dvaadvacet kol závodu, protože zatím není stoprocentně fit.

Nicméně Gibernau zvládl celý závodní víkend, na konto si připsal řádnou porci kilometrů v sedle své Ducati a tři body za třinácté místo lze považovat za úspěch, když se na startovní rošt letošního prvního závodu sezony kvalifikoval na patnáctou pozici.

Pro samotného Gibernaua tak vzhledem ke zranění bylo úspěchem vůbec projet cílovou čarou a závod dokončit, když uvedl: „Úkol byl více než splněn! Bylo to neuvěřitelné úsilí od všech zúčastněných. Chci poblahopřát celému týmu za odvedení fantastické práce.“

„Nemůžu říct, že jsem si to na dráze užíval, hodně jsem si vytrpěl, ale jsem spokojený, protože výsledek je mnohem lepší než bychom očekávali. Nemysleli jsme si, že bych dokonce závod dokončil!“ řekl Gibernau. „Na startu jsem byl samozřejmě nervózní, ale jakmile jsem viděl, že jsem dobře odstartoval, všechno jsem bral s klidem a jen se snažil dostat do cíle.“

„Jsem opravdu velmi spokojený a už se těším až se dostanu domů, kde budu trénovat motokros a zvyšovat si fyzickou kondici před dalším závodem v Japonsku,“ řekl závěrem Sete Gibernau.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz