Sever Itálie je v karanténě kvůli koronaviru, dotkne se to i MotoGP

Sever Itálie bude v karanténě minimálně do 3. dubna. Karanténa se tedy týká mnoha členů týmů MotoGP i nižších kubatur.
Sever Itálie je v karanténě kvůli koronaviru, dotkne se to i MotoGP

Koronavirus se nadále šíří a v platnost vstupují další opatření. V tuto chvíli je v karanténě sever Itálie (konkrétně jsou to regiony Parma, Piacenza, Rimini, Lombardie, Reggio-Emilia, Modena, Pesaro, Urbino, Benátky, Padova, Treviso, Alessandria a Asti). V těchto regionech je přísně omezen pohyb. Karanténu je možné opustit pouze ze závažných rodinných nebo pracovních důvodů. V zasažené oblasti žije mnoho členů týmů, některé týmy tam přímo mají své sídlo a bydlí tam i několik jezdců.  Ze zasažené oblasti je například Valentino Rossi. V karanténě naopak (zatím) není Bologna, kde sídlí Ducati. Další vývoj situace je ovšem velmi nejistý.

Je to oficiální: GP Thajska se odkládá kvůli koronaviru

Je to oficiální: GP Thajska se odkládá kvůli koronaviru

V ohrožení je i Grand Prix v Austinu, která se má jet 5. dubna. Závod je v ohrožení nejen kvůli karanténě v Itálii, ale i z toho důvodu, že USA nyní přistupuje k rušení velkých akcí, na nichž se shromažďuje velký počet lidí. Nelze tedy vyloučit, že závod nakonec bude muset být odložen nebo zcela zrušen.

Stále však ještě existuje možnost odjet závody bez diváků. Například formule 1 už přistoupila k tomu, že závod v Bahrajnu se pojede bez diváků.

V případě Formule1 i MotoGP bude platit, že v případě, že se některé týmy nebo jezdci nebudou moci závodu zúčastnit z důvodu nařízení týkajících se omezení cestování, závod se nepojede.

Zdroj: autosport.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře