Sezona nezačala pro Alexe De Angelise zrovna nejlépe

Popravdě hůř to snad ani nešlo, protože bývalý jezdec královské kubatury v úvodním podnik v Kataru nedokončil po střetu s Bradlem první kolo a do závodu v Jerezu po pádu ve warm-upu, vůbec nenastoupil.

Rodák ze San Marina se kvalifikoval na Velkou cenu Španělska až na šestadvacátou pozici startovního roštu, což sice na výsledek mezi prvními třemi nebylo, ale určitě měl šanci, aby závod dokončil na některé z bodovaných pozic.

Pro ranní zahřívací trénink mechanici připravili změny v nastavení motocyklu, které by tyto šance ještě zvýšily, ale když se vydal na dráhu ověřit jejich funkčnost havaroval a i když z nehody vyvázl bez zranění, lékaři mu účast v závodu neumožnili.

Po krátké prohlídce přímo na okruhu, odjel do nedaleké nemocnice na celkové vyšetření, které ale žádné zranění nepotvrdilo. Skutečnost, že nemohl nastoupit do druhého podniku sezony, ale nesl velmi těžce. „Odjel jsem do nemocnice na vyšetření a vše bylo v pořádku, ale medik na okruhu dal přednost tomu, abych nezávodil.“

„Trošku jsem zklamaný,“ pokračoval De Angelis. „Je pravděpodobné, že lékaři byli ovlivněni tím, jak dramaticky ta nehoda vypadala a pro nás je to smůla, protože tým pracuje velmi tvrdě a sponzoři do projektu dávají hodně peněz.“

Na svých internetových stránkách De Angelis uvedl, že rozhodnutí lékařské komise Velké ceny vnímá jako velmi přehnané, protože si pádem nezpůsobil sebemenší odřeninu a k závodu byl plně připraven. Jeho rozhořčení je zcela pochopitelné, protože ve dvou závodech sezony zatím nezajel jediné kolo a to není ten nejlepší začátek. Nicméně sezona se teprve rozjíždí a De Angelis je talent, který ještě bude bojovat o vedoucí příčky.

Na druhou stranu musíme brát do úvahy fakt, že jakékoliv zaváhání v těsném balíku jednačtyřiceti jezdců šestistovek může vyvolat řetězovou reakci s nedozírnými následky, čehož jsme nakonec byli svědky, když v nedělním závodu spadlo devět závodníků na znečištěné trati.


15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 23 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 22 let. odkaz
12. ledna | Maverick Vinales dnes slaví 24 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 23 let.
7. ledna | Dennis Foggia dnes slaví 18 let.