Sezonu chci ukončit dobrým výsledkem, říká Abraham

Český motocyklový závodník se po roce vrací na dráhu, kde loni vyhrál závod šestistovek Moto2. Dnes je jezdcem královské kubatury MotoGP a ve Valencii bude bojovat o titul pro Nováčka roku 2011.

„Trať ve Valencii je zajímavá, ale i když jsem tu vyhrál, nepatří zrovna k nejoblíbenějším,“ přiznal jezdec týmu Cardion AB Motoracing. „Minulý rok byl skvělý, je to nezapomenutelný zážitek. Letos to bude ale podivný závod, hodně zasažený tím, co se stalo v Sepangu.“

Tragická nehoda Marca Simoncelliho zasáhla všechny jezdce, členy týmů, ale také fanoušky a na víkend ve Valencii se připravuje vzpomínková akce na počest italského jezdce stáje Gresini. Co přesně bude před nedělním závodem se zatím neví, ale dle prvních informací pořadatelé vyhověli přání otce Marca Simoncelliho a místo minuty ticha, jezdci nastartují motory všech motocyklů a tím vzdají hold zesnulému jezdci.

Karel Abraham přijíždí do Valencie v pozici čtrnáctého muže průběžného hodnocení. Jeden bod ztrácí na třináctého Cala Crutchlowa a právě mezi ním a Crutchlowem se v neděli rozhodně, kdo získá cenu pro nejlepšího nováčka letošního ročníku MotoGP. „Takový rozdíl nic neznamená, ale nijak se na tento souboj nesoustředím. Chci sezónu zakončit dobrým výsledkem,“ dodal Abraham, na kterého už příští týden čeká premiérový test litrové Ducati GP12.

3:09 | Gardnerův pád: odkaz
1:46 | Pád Bulegy a Caneta: odkaz
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.